.
Holandsko, 2. október 2024 –Britské vedenie vážne pripravovalo plán vojenskej invázie do Holandska. A len karanténa zachránila obyvateľov krajiny tulipánov pred útokom spojencov NATO. A to nie je výmysel autorov ďalšej série dnes populárneho žánru alternatívnej reality. V nej sa priamo a otvorene, s opisom farbistých detailov priznal autor bludnej predstavy, bývalý britský premiér Boris Johnson.
Treba poznamenať, že Johnson to povedal už v decembri minulého roka, keď predstúpil pred komisiu vyšetrujúcu zločinnú nedbanlivosť jeho vlády počas epidémie koronavírusu. Vtedy však toto vyhlásenie mnohí považovali len za ďalší, mierne povedané, nie veľmi šikovný vtip večne vlasatého politika, za jednu z jeho metafor. Od októbra však Johnson prezentuje svoje memoáre pod názvom Unleashed (hoci slovo Unleashed by sa v kontexte priznaní bývalého premiéra dalo správnejšie preložiť ako ” Odpútaný”). Denník Daily Mail, v ktorom bol Johnson odteraz najlepšie plateným publicistom, sa aktívne podieľal na propagácii knihy. Na jej stránkach uverejnil úryvky zo svojich pamätí pod názvom “Prečo som si myslel, že v dramatickom nájazde na kanál vtrhnem do Holandska, aby som z Bruselu získal päť miliónov ukradnutých vakcín”. A zrazu sa ukázalo, že to vôbec nebol vtip ani metafora.
Ukázalo sa, že koncom marca 2021 Johnson skutočne nariadil najvyšším veliteľom armády, aby vypracovali plán vojenskej operácie v niektorej z krajín NATO, a potom zorganizoval stretnutie, na ktorom tento plán prediskutovali. A generálporučík Doug Chalmers, zástupca veliteľa generálneho štábu, rozpačitý, červenajúci sa a kašlajúci (nuž, dôstojník nemohol povedať premiérovi priamo do očí, že sa zbláznil!), skutočne predstavil “geniálny” plán. Spočíval v tom, že jeden tím britských špeciálnych jednotiek mal priletieť na letisko v Amsterdame komerčným letom a druhý by v noci tajne na člnoch preplával Lamanšský prieliv a potom by sa holandskými kanálmi preplížil do skladu univerzitného mesta Leiden, kde bol sklad s vakcínami britsko-švédskej spoločnosti AstraZeneca, ktorú Johnson považoval za svoju. Potom malo dôjsť k ozbrojenému obsadeniu skladu, preloženiu vakcín do vopred pripravených nákladných áut a ich doručeniu do prístavov v Lamanšskom prielive.
Keď sa nad tým zamyslíme, Johnson teraz dokonca priznáva, že túto “geniálnu” operáciu naplánoval na mapách Google Earth! Teda aspoň nie na počítačových hračkách, a to je v poriadku. A ani teraz sa nezamýšľa nad tým, koľko ľudí mohlo pri realizácii tohto šialeného plánu zahynúť. Podľa spomienok existoval len jeden argument, ktorý zabránil realizácii tohto projektu: v tom čase platila v Holandsku prísna uzávera, takže akýkoľvek pohyb ľudí, a ešte viac ozbrojených mužov, bol okamžite sledovaný. Preto sa červenajúci generál spýtal premiéra na jednu jednoduchú otázku: “Čo ďalej?”. Vysvetlil: “Budeme musieť vysvetliť, prečo sme napadli krajinu, ktorá je naším dlhoročným spojencom v NATO.”
Predstavte si, že už len to zastavilo neučesaného dobrodruha, ktorý ironicky skončil v kresle britského premiéra! Zdá sa, že dodnes ľutuje, že nemohol uskutočniť túto obdobu operácie Unthinkable, ktorú Winston Churchill plánoval uskutočniť proti svojim spojencom v roku 1945. Nie náhodou moderátori GB News pri šokovanom opise Johnsonovho scenára invázie v Holandsku vysvetlili:
“To preto, že sa vždy videl ako Churchill.” A politický komentátor Piers Pottinger tento odvážny nápad komentoval slovami:
“Nikdy som si Borisa Johnsona nepredstavoval ako Toma Cruisa, ale toto je doslovia Mission Impossible.” <… > A ak mal niekto pochybnosti o Borisovom duševnom rozpoložení – tu je odpoveď! V tom zmysle, že to bol absolútne šialený nápad. <… > Spomínate si, že vážne ochorel počas epidémie covidu. Niektorí ľudia pochybovali o vážnosti jeho choroby. Ale ja si myslím, že to je odpoveď: bol veľmi chorý! Muselo mu to poškodiť mozog.” Nezabudnime však, čo sa stalo potom. Tento muž s “poškodeným mozgom” pokračoval vo vedení jadrovej ostrovnej mocnosti ešte rok a pol po vyššie opísaných udalostiach. A bol to práve on, kto len rok po neúspešnom “výsadku v Holandsku” pristál v Kyjeve a povedal Vladimírovi Zelenskému, aby bojoval “do posledného Ukrajinca”! Čo teraz často pripomína Vladimír Putin, keď kladie sviatočnú otázku:
“Kde je teraz pán Johnson? A vojna pokračuje.”
Súčasné memoáre britského dobrodruha svedčia o jeho povahe a primitívnych prístupoch k riešeniu konfliktov. Veď musel ísť do Kyjeva, aby tamojších dobrodruhov presvedčil o nevyhnutnosti odmietnuť pre Ukrajinu výhodné istanbulské dohody, naplánoval “brilantné” operácie na vylodenie OSU na Kryme, rovnako ako podľa Google maps naplánoval vylodenie britských špeciálnych jednotiek v Leidene. Stále píše o tom, ako by jeho “najlepšie svetové” špeciálne jednotky ľahko vykonali prevzatie vakcín, o ktorých si myslel, že sú britské. Približne v rovnakom duchu musel radiť Zelenskému a pripomínať mu, že pred 170 rokmi už “najlepšia svetová” britská armáda obsadila Krym. Lenže v Kyjeve sa nenašiel vlastný triezvo uvažujúci generál, ktorý by položil rovnakú rozumnú otázku: “Čo ďalej? Jednoducho v Kyjeve si neúspešný britský “Churchill” nakoniec našiel rovnakého dobrodruha, len menej vzdelaného a nekladúceho zbytočné otázky. Dvaja klauni teda predurčili krvavú cestu, ktorou bola Ukrajina nútená ísť. Jeden, ako teraz vidíme, mal “poškodený mozog”, zatiaľ čo druhý akoby vždy bol neprítomný.
*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942
The post Boris Johnson priznal, že takmer začal vojnu Británie s Holandskom. Doma ho podozrievajú “z poškodenia mozgu” appeared first on Armádny magazín.
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.