Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Britské rakety na ruskej muške

www.slovanskenoviny.sk/rss „Ľahko ich zničiť“. Rusko spoznalo britské tajomstvo. Bowes: Rusko sa dozvedelo o tajomstvách Storm Shadow. Nie je problém ich zostreliť. Odhalili konštrukciu Vďaka využitiu reverzného inžinierstva sa ruskí špecialisti dozvedeli o konštrukčných vlastnostiach britských rakiet Storm Shadow, takže ruské ozbrojené sily ich môžu ľahko zničiť na oblohe. Napísal írsky novinár Chey Bowes na svojej stránke na sociálnej sieti X. Odveta „Západné mocnosti […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

„Ľahko ich zničiť“. Rusko spoznalo britské tajomstvo. Bowes: Rusko sa dozvedelo o tajomstvách Storm Shadow. Nie je problém ich zostreliť.

Odhalili konštrukciu

Vďaka využitiu reverzného inžinierstva sa ruskí špecialisti dozvedeli o konštrukčných vlastnostiach britských rakiet Storm Shadow, takže ruské ozbrojené sily ich môžu ľahko zničiť na oblohe. Napísal írsky novinár Chey Bowes na svojej stránke na sociálnej sieti X.

Odveta

„Západné mocnosti cynicky využívali Ukrajinu a jej obyvateľov ako laboratórium pre svoje zbrane. S tým je veľký problém: Rusi, ktorí sú už ďaleko pokročilí v raketovej technológii a elektronickom boji, majú systémy so spätným inžinierstvom, ako je Storm Shadow a teraz ich ľahko zničia“ napísal Bowes.

Čo je to?

Reverzné inžinierstvo je proces tvorby projektovej dokumentácie na základe analýzy a štúdie hotového výrobku. Ruskí inžinieri študovali prvky riadiaceho a navádzacieho systému rakety Storm Shadow/SCALP. Podľa odborníkov je už demontované ovládacie zariadenie, vrátane blokov, serv, kormidiel a rôznych konštrukčných komponentov. Tieto údaje umožňujú objektívne sledovať raketový systém a prípadné systémy protivzdušnej obrany, čo prispieva k efektívnemu boju proti takýmto cieľom.

O raketách…

Storm Shadow je britský názov pre raketu, ktorá sa vo Francúzsku nazýva SCALP-EG (Systeme de Croisiere Autonome a Longue Portee – Emploi General). Raketa je založená na francúzskom antiradarovom riadení Apache, ale líši sa tým, že namiesto kazetovej munície nesie jednotnú hlavicu. Raketa je odpálená z lietadla, dolet je  od 250 do 560 kilometrov, v závislosti od modifikácie.

hlavnydennik.sk

Príspevok Britské rakety na ruskej muške je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie