2. září vydal šéf NATO Jens Stoltenberg zásadní prohlášení, v němž schválil použití zbraní, zpravodajských informací a vojáků NATO k invazi do Ruska. Eskalace směrem k plnohodnotné válce s Ruskem přinesla pečlivě formulované apokalyptické nebezpečí.
„Ukrajina se na svém plánování Kurské ofenzívy s NATO předem nedohodla. V tomto ohledu NATO nehrálo žádnou roli,“ uvedl Stoltenberg ve zprávě Německého listu Die Welt, zatímco se stále objevují zprávy o tom, že tisíce Britských, Francouzských a dalších vojáků NATO byly převlečeny do Ukrajinských uniforem, aby se zúčastnily ofenzívy v Ruské Kurské oblasti.
Bývalý Americký diplomat a velvyslanec Chas Freeman 22. srpna uvedl, že „existuje mnoho zpráv o přítomnosti vojáků z různých zemí NATO“, kteří se účastní Kurské ofenzívy.
Předchozího dne plukovník ve výslužbě Douglas Macgregor varoval, že přítomnost „dvou tisíc“ vojáků ze zemí NATO při ofenzivě znamená, že „z Ruského pohledu se jedná o invazi NATO do Ruska.“
Když se NATO distancuje od účasti na operaci, kterou nyní schvaluje, kdo byl zodpovědný za vyzbrojení, vedení a inspiraci invaze do Ruska za použití Západní techniky a dokonce vojáků ze zemí NATO?
Eskalace vyrobená v Británii
Operaci vedly Britské tanky, podpořila ji mediální kampaň vedená Britským premiérem – a podle vyšetřování byla invaze do Ruska provedena v Británii. Proč? Aby eskalovala válku do té míry, že se USA nemohou „stáhnout“ z Ukrajiny a ze samotného NATO.
Nezávislý novinář Kit Klarenberg 21. srpna informoval o tom, jak se „Britská Kurská invaze vymstila.“ Ve své zprávě uvádí podrobnosti, které podporují překvapivý závěr, že přežití Britského liberálně-globálního státu – a jeho Evropských partnerů ve Francii a v Německu – je vsazeno na úspěch války na Ukrajině.
„Jinými slovy,“ říká, „Londýn se staví do čela formální zástupné války v naději, že ostatní Západní země – zejména USA – budou následovat jeho příkladu.“
Klarenberg cituje Britské establishmentové noviny The Times, které „silně naznačují, že Kursk je ve všech ohledech Britskou invazí.“ Ve zprávě Timesů se uvádí:
„Britská technika, včetně bezpilotních letounů, hraje v nové Ukrajinské ofenzívě hlavní roli a Britský personál úzce radí Ukrajinské armádě … v rozsahu, který nemá obdoby v žádné jiné zemi.“
Kurská ofenzíva však není jedinou nebezpečnou provokací, kterou Spojené království proti Rusku podniklo.
27. srpna deník Daily Telegraph napsal, že „Velká Británie podporuje útok Ukrajiny na Rusko raketami Storm Shadow“, které dodala Velká Británie, a poznamenal, že Britská vláda „pravděpodobně podporuje použití těchto zbraní, ale kvůli neshodám s USA to nehodlá říci veřejně.“
Tyto neshody se datují od doby působení bývalého Britského ministra obrany Bena Wallace, který naléhal na dodávky Britských raket Storm Shadow na Ukrajinu a dohlížel na ně. Dodávka raket s plochou dráhou letu na Ukrajinu byla potvrzena 11. května 2023.
Wallaceova strategie eskalace údajně vedla k jeho odmítnutí při kandidatuře na nového šéfa NATO, píše Telegraph:
„Tato situace prý stála za tím, že USA odmítly podpořit bývalého ministra obrany sira Bena Wallace v jeho snaze stát se generálním tajemníkem NATO.“
Zpráva pokračuje: „Spojené státy v soukromí vyjádřily politování nad přístupem Británie k poskytování vojenského vybavení Ukrajině.“
USA se obávají eskalace do totální války
Proč by se USA bránily použití řízených střel s jadernými hlavicemi k úderu hluboko do území Ruska – včetně zasažení Moskvy?
Vysoce postavený vojenský zdroj řekl deníku Telegraph: „USA se obávají eskalace více než my, protože se s ní musí vypořádat. My ne.“
Druhá zpráva deníku Telegraph z 22. srpna odhaluje, že oslabená Britská armáda je nyní zcela neschopná vést rozsáhlou válku, což znamená, že Britské pokusy vyprovokovat eskalaci mají vyústit v konflikt, který bez USA nemůže vyhrát.
Hazardování s našimi životy
Proč Britský stát hazarduje s životy svých vlastních obyvatel – a obyvatel Evropy – v nebezpečné eskalaci směrem k plnohodnotné válce s Ruskem?
Pokud se Spojené státy „stáhnou“ do „spícího NATO“ – jak Trump slíbil, liberálně-globalistické režimy v Británii a v Evropě budou izolované a bezmocné. Bezpečnostní deštník USA v Evropě počítá s nahrazením diplomacie hrozbami válkou a sankcemi.
Pokud USA vycouvají, Britové budou bezmocní – stejně jako válečnické liberálně-globalistické vlády Německa, Francie, Finska, Estonska a Polska. Politická budoucnost těchto režimů je vsazena na vyvolání tak tvrdé Ruské reakce, že Spojené státy budou nuceny reagovat přímo – zrušit jakoukoli navrhovanou revizi plnění a hlídání Evropských bezpečnostních záruk.
Diplomacie byla nahrazena výhrůžkami smrtí a požadavky, a tak Britské a Evropské politické vedení, které se drasticky rozchází se svými občany, hazarduje s životy svých občanů ve prospěch vlastních režimů.
Pevná Britská politika eskalace
Britská politika vůči Ukrajině je „pevně stanovená“, jak v červnu prohlásil bývalý Britský ministr zahraničí David Cameron.
Cameron v rozhovoru s mužem, o němž se domníval, že je bývalým Ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem, prohlásil, že Británie povede „v létě“ eskalační útoky na Rusko, aby zapůsobila na USA – a pravděpodobně i na budoucího prezidenta Trumpa -, že je naléhavě nutné pokračovat v zástupné válce na Ukrajině.
Cameronem slibovaná eskalace zahrnovala údery Ukrajinských dronů a raket – za použití odpalovacích zařízení ATACMS dodaných NATO – na Ruská radarová zařízení jaderné obrany.
To následovalo po obvinění Rusů z 3. května, že Cameronovo povolení k použití Britských raket k útoku na Rusko je „nebezpečnou eskalací situace.“ Deník The Telegraph uvedl: „Moskva obvinila Davida Camerona z ‚přímé eskalace‘ poté, co ministr zahraničí prohlásil, že Ukrajina může použít Britské zbraně k úderům na cíle uvnitř Ruska.“
Útoky na Ruské jaderné výstražné systémy
Útoky na Ruské jaderné radarové systémy odsoudily zdroje z Pentagonu, jak 30. května 2024 informoval deník Washington Post.
„Spojené státy jsou znepokojeny nedávnými údery Ukrajiny proti Ruským zařízením včasného varování před balistickými raketami,“ uvedl Americký představitel, který hovořil pod podmínkou anonymity kvůli citlivosti této záležitosti.
Radary „za horizontem“ nemají ve válce na Ukrajině žádnou roli a jejich jedinou funkcí je varovat Rusko před jaderným raketovým útokem ze strany Spojených států nebo NATO. Zdroj listu The Post v Pentagonu to vysvětlil: „Tato stanoviště se nepodílela na podpoře Ruské války proti Ukrajině. Jsou to však citlivá místa, protože Rusko by mohlo vnímat, že jeho strategické odstrašující schopnosti jsou cílem útoku, což by mohlo narušit schopnost Ruska udržet jaderné odstrašování vůči Spojeným státům.“
Nevyvážené jaderné détente s nejsilněji vyzbrojenou jadernou mocností světa přiblížilo svět jadernému Armagedonu jako nikdy od roku 1962, prohlásil 30. července bývalý zbrojní inspektor OSN Scott Ritter.
„Vyvolání třetí světové války“
Bývalý náměstek Amerického ministra obrany Chas Freeman 30. srpna v rozhovoru toto chmurné varování ještě umocnil, když prohlásil, že svět „se ocitl na pokraji jaderné války. Zdá se, že strůjcem této ofenzívy … byl Londýn.“
Freeman pokračoval: „Jednalo se o snahu Britských autorit přimět Spojené státy, aby se připojily k širší kampani proti Rusku.“
Jak však Freeman zdůraznil, přestože „Spojené státy byly poněkud opatrné“ ohledně politiky úderů hluboko do Ruska, kterou podporují Britové, je to „pro výsledek války na Ukrajině zcela irelevantní.“
V návaznosti na květnové varování Ruského ministerstva zahraničí Freeman uvedl, že „na jakýkoli úder na území Ruska odpoví Rusko úderem přinejmenším na Ukrajině a možná i na území NATO.“
„To je potenciální rozpoutání třetí světové války.“
Moskva varuje před „údery na britské cíle“
Ruské ministerstvo zahraničí 23. května po úderech na své systémy včasného varování podporované Spojeným královstvím varovalo, že „Moskva odpoví údery na Britské cíle, pokud Ukrajina použije Britské zbraně k úderu na Ruské území.“
Minulý týden vydal Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov hrozivé prohlášení:
„Západ se nechce vyhnout eskalaci. Západ … si o ni přímo říká. A zdá se mi, že je to již každému jasné.“
Lavrov, šéf Ruské diplomacie, ve svých výrocích, o nichž 27. srpna informoval server Newsweek, varoval, že Západ je „jako děti, které si hrají se sirkami.“
„Znovu se potvrzuje, že hrát si s ohněm – a oni jsou jako malé děti, které si hrají se sirkami – je pro dospělé strýce a tety, kterým jsou v té či oné Západní zemi svěřeny jaderné zbraně, velmi nebezpečné.“
Britská média zpočátku vychvalovala Kurskou ofenzívu a tvrdila, že „obrátila karty“ proti Rusku a „donutí Putina k jednání.“
Přesto se zprávy změnily v kyselé. Klarenberg v návaznosti na zprávy v Britských Timesech poznamenal, že díky čtyřem „třaskavým plukům“, které byly do Kurska převeleny z obrany východní Ukrajiny, se obranná linie v Donbasu hroutí.
Operace zatím nevyvolala dostatečnou reakci Ruska, která by vedla k Americkému zásahu, a Pentagon se od ní po celou dobu snažil distancovat. Byla to vojenská katastrofa, která oslabila obranyschopnost Ukrajiny, posílila Ruské veřejné mínění podporující Putina a – jak poznamenává Klarenberg – ofenzíva je „již mrtvá. Jak podotýká The Times, tato roztržka má především ‚posílit morálku doma a podpořit Zelenského pozici‘.“
Mediální kampaň, jejímž cílem bylo prodat válku Britské a Západní veřejnosti, selhala. Vojenská kampaň přináší porážku na domácí frontě – a co víc, zdá se, že selhala i Britská kampaň, jejímž cílem bylo využít této eskalace k vyvolání Americké intervence ve válce s nízkým jaderným prahem.
Jak Klarenberg uzavírá:
„Odhodlání samozvaného „mladšího partnera“ Washingtonu eskalovat zástupný konflikt do totální horké války mezi Ruskem a Západem se za Starmerovy nové labouristické vlády jen prohloubilo.
Impérium však dává najevo, že se odmítá chytit na návnadu, a zároveň se snaží omezit válečnické fantazie Londýna.“
Klarenberg vyjadřuje naději, že tato válka, vedená vojenskými prostředky pro politické cíle, může brzy skončit:
„Toto může být povzbudivé znamení, že se zástupná válka konečně blíží ke svému konci. Musíme však zůstat ostražití. Britské zpravodajské služby pravděpodobně nedovolí, aby se USA stáhly bez boje.“
Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.
The post Byla Ukrajinská invaze do Kurska Britským trikem, který měl zabránit USA stáhnout NATO z války? first appeared on Akta X.
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.