Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Čierne pásky na ústach a transparent. Matovič a jeho poslanci v parlamente narušili prejav Šimkovičovej

Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady k zmenám v Rozhlase a televízii Slovenska, inštitúcia sa má zmeniť na Slovenskú televíziu a rozhlas. Do diskusie sa prihlásilo písomne 40 rečníkov. Poslanci v úvode rokovania odsúhlasili, že diskusia k vládnemu návrhu zákona v prvom čítaní bude trvať 24 hodín. Zároveň si zákonodarcovia o hodinu predĺžili rokovací deň, miesto do […]
Menej ako 1 min. min.

Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady k zmenám v Rozhlase a televízii Slovenska, inštitúcia sa má zmeniť na Slovenskú televíziu a rozhlas. Do diskusie sa prihlásilo písomne 40 rečníkov.

Poslanci v úvode rokovania odsúhlasili, že diskusia k vládnemu návrhu zákona v prvom čítaní bude trvať 24 hodín. Zároveň si zákonodarcovia o hodinu predĺžili rokovací deň, miesto do 19.00 budú rokovať do 20.00. Skrátili si aj obedovú prestávku. Hlasovať o návrhu by mali vo štvrtok o 17.00.

Prvou rečníčkou v rozprave bola ministerka kultúry Martina Šimkovičová, ktorá zmeny navrhuje. Jej prejav však narúšali poslanci hnutia Slovensko, ktorí sa pred ňu postavili s prelepenými ústami čiernou páskou a s transparentom s nápisom: Koniec slobody slova v RTVS.

Niektorí poslanci za KDH a Slovensko sa odvolávania ministeriek nezúčastnili. Bola to chyba, reaguje Kolíková

Na to reagovali poslanci koaličných strán SNS a Smer, ktorí sa zase prišli postaviť k ministerke, aby jej tak vyjadrili podporu. Šimkovičová je nominantkou nárdoniarov.

Ministersku kultúry prišli podporiť poslanci SNS. FOTO: Reprofoto/Youtube

Návrh nového zákona o STVR koncom apríla schválila vláda. Formálne nerozdeľuje súčasnú RTVS, mení však pravidlá kreovania orgánov telerozhlasu. Dňom jeho účinnosti má zaniknúť mandát súčasného riaditeľa Ľuboša Machaja i členov Rady RTVS.

Predstavitelia koalície argumentovali potrebu zmien neobjektívnosťou verejnoprávnej televízie a rozhlasu či neudržateľnosťou súčasného modelu fungovania. Opozícia, viacero mimovládnych organizácií i vedenie RTVS návrh kritizovali. Hovoria o účelových zmenách.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie