Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Čína nemôže zlepšovať vzťahy so Západom a zároveň podporovať Rusko, tvrdia USA

Čínsky prezident Si Ťin-pching nemôže zlepšiť vzťahy so Západom a zároveň podporovať Rusko. Uviedlo to vo štvrtok americké ministerstvo zahraničných vecí po tom, ako čínsky líder na stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom prisľúbil posilnenie vzťahov medzi Moskvou a Pekingom, informujeme o tom podľa správy agentúry AFP. Čína “nemôže mať oboje a chcieť mať (lepšie) vzťahy […]
Menej ako 1 min. min.

Čínsky prezident Si Ťin-pching nemôže zlepšiť vzťahy so Západom a zároveň podporovať Rusko. Uviedlo to vo štvrtok americké ministerstvo zahraničných vecí po tom, ako čínsky líder na stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom prisľúbil posilnenie vzťahov medzi Moskvou a Pekingom, informujeme o tom podľa správy agentúry AFP.

Čína “nemôže mať oboje a chcieť mať (lepšie) vzťahy s Európou a inými krajinami a zároveň naďalej podporovať najväčšiu hrozbu pre európsku bezpečnosť za dlhú dobu”, povedal hovorca americkej diplomacie Vedant Patel s odkazom na ruskú inváziu na Ukrajine.

Spojené štáty obvinili Čínu, že síce priamo neposiela zbrane do Ruska, ale podporuje najväčšiu expanziu obranného priemyslu Moskvy od čias Sovietskeho zväzu, pripomína AFP.

Si a Putin počas štvrtkového stretnutia v Pekingu označili väzby medzi svojimi krajinami za stabilizačnú silu. Čínsky prezident vo svojom prejave, ktorý odvysielala ruská televízia, uviedol, že Čína “sa teší na skoré obnovenie mieru a stability na európskom kontinente”.

Čínska podpora ruského obranného priemyslu ohrozuje nie len ukrajinskú, ale aj európsku bezpečnosť, uviedol Patel. Na otázku, či Čína podporuje mierový proces na Ukrajine, odpovedal, že z pohľadu USA je riešenie jednoduché – “Ruská federácia môže jednoducho opustiť Ukrajinu”.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie