Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Čínska politika môže ohroziť životaschopnosť investícií v USA, povedala Bidenova ekonomická poradkyňa

Priemyselné kapacity Číny a jej vývoz v určitých odvetviach už dosiahli takú veľkosť, že môžu ohroziť životaschopnosť investícií v Spojených štátoch, vyhlásila vo štvrtok Lael Brainardová, hlavná ekonomická poradkyňa prezidenta Joea Bidena. Informujeme o tom na základe správy agentúry Reuters “Čína je teraz jednoducho príliš veľká na to, aby hrala podľa vlastných pravidiel,” povedala Brainardová […]
Menej ako 1 min. min.

Priemyselné kapacity Číny a jej vývoz v určitých odvetviach už dosiahli takú veľkosť, že môžu ohroziť životaschopnosť investícií v Spojených štátoch, vyhlásila vo štvrtok Lael Brainardová, hlavná ekonomická poradkyňa prezidenta Joea Bidena. Informujeme o tom na základe správy agentúry Reuters

“Čína je teraz jednoducho príliš veľká na to, aby hrala podľa vlastných pravidiel,” povedala Brainardová počas vystúpenia na pôde liberálneho think-tanku Centrum pre americký pokrok. “Priemyselná kapacita Číny a jej vývoz v niektorých odvetviach sú teraz také veľké, že môžu ohroziť životaschopnosť investícií v USA a iných krajinách,” dodala.

Biden začiatkom tohto týždňa oznámil prudké zvýšenie dovozných ciel na celý rad čínskych dovozov vrátane batérií do elektrických vozidiel, počítačových čipov a zdravotníckych výrobkov. Čínska vláda tento krok ostro kritizovala a pohrozila odvetnými opatreniami.

Brainardová tiež varovala, že nový cyklus nadmerných kapacít a prudkého nárastu vývozu, ktorý je výsledkom politiky vlády v Pekingu, by mohol mať nepriaznivé dôsledky pre amerických pracovníkov, podkopať trhové inovácie a hospodársku súťaž a odolnosť amerického dodávateľského reťazca.

“Poučili sme sa z minulosti. Tu v Amerike nemôže dôjsť k žiadnemu druhému čínskemu šoku,” zdôraznila.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie