Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

„Energetický nápoj“ pre papradie sa pripraví v okamihu. Z kvetináča sa vysypú svieže zelené listy

10.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Berna Namoglu). Ako sa starať o papradie? Mohlo by sa zdať, že na tom nie je nič zložité, pretože táto rastlina sa považuje za jednu z najjednoduchších na pestovanie. Avšak v rozpore s tým, čo si možno myslíte, je ľahké vysušiť listy a vystaviť papradie rôznym chorobám. Aby ste […]
Menej ako 1 min. min.

10.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Berna Namoglu).

Ako sa starať o papradie? Mohlo by sa zdať, že na tom nie je nič zložité, pretože táto rastlina sa považuje za jednu z najjednoduchších na pestovanie. Avšak v rozpore s tým, čo si možno myslíte, je ľahké vysušiť listy a vystaviť papradie rôznym chorobám. Aby ste tomu zabránili, vyskúšajte tieto domáce triky.

Ako sa starať o papradie?
Foto: shutterstock/Berna Namoglu

Kedysi boli najobľúbenejšími rastlinami, potom boli považované za gýč, ale teraz sa opäť tešia obľube. Paprade sú mimoriadne obľúbené nielen pre svoj exotický vzhľad, ale aj pre svoje nízke nároky. Okrem toho čistia vzduch od škodlivých mikročastíc, takže sa ich oplatí mať v spálni. Hoci je starostlivosť o tieto rastliny veľmi jednoduchá, nemali by ste na ne zabúdať. Koniec koncov, samotné zalievanie nemusí stačiť. Ak chcete, aby vaše paprade bujne a rýchlo rástli, používajte domáce posilňujúce hnojivá.

Ako sa zalieva papraď? Zapamätajte si tieto pravidlá

Existuje dôvod, prečo sa papradie často odporúča amatérskym domácim záhradkárom. Je to rastlina jednoduchá na údržbu a veľmi odolná, ale ak chcete, aby jej pravidelne rástli dlhšie a dlhšie listy, musíte splniť jej základné požiadavky. Veľmi dôležitá je poloha. Papraď má rada polotienisté miesta s rozptýleným svetlom. Ak ju vystavíte priamemu slnku, môže dôjsť k úpalu, zatiaľ čo prílišné zatienenie spôsobí, že listy stratia zelenú farbu a zožltnú. Rastlinu tiež neumiestňujte nad radiátor, pretože to môže spôsobiť jej vyschnutie. Paprade majú rady vlhkosť, preto sa odporúča pravidelne kropiť listy vodou. Dobrým susedom im určite bude aj domáci zvlhčovač vzduchu. Pokiaľ ide o zalievanie, nemusíte to robiť často. Rastlinu stačí zaliať až vtedy, keď pôda úplne vyschne.

Paprade majú rady vlhkosť, preto sa odporúča pravidelne kropiť listy vodou.
Foto: shutterstock/New Africa

Papraď: starostlivosť. Čím hnojiť paprade?

Pri hnojení je situácia trochu odlišná. Ak chcete, aby rastlina rýchlo rástla a vytvárala dlhé a svieže listy, oplatí sa to robiť pravidelne. Na tento účel však nemusíte kupovať špeciálne chemikálie v záhradkárskych obchodoch. Oveľa lepšie budú fungovať jednoduché živiny, ktoré si môžete vyrobiť sami doma. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

kondicionér z čaju – málokto vie, že papraď je skutočným milovníkom čaju. Tento nápoj jej príde vhod najmä v období rastu a mimochodom, dezinfikuje pôdu a zabraňuje rastu baktérií. Stačí, ak rastlinu raz mesačne zalejete odvarom z čierneho čaju, žihľavy, šalvie, rumančeka alebo prasličky roľnej. Výluh zasa môžete zmiešať so zeminou v kvetináči.

ovsené hnojivo– jednoduchý spôsob, ako posilniť oslabenú rastlinu. Takéto hnojivo je bohaté na minerály, ktoré pomôžu paprade rásť. Na prípravu budete potrebovať len tri polievkové lyžice ovsených vločiek a liter vody. Zmiešajte ingrediencie, nechajte ich stáť asi dve hodiny a potom všetko prelejte cez sitko. Hotovým hnojivom môžete rastlinu zalievať raz za dva týždne.

Mliečny kondicionér – mliečne výrobky sú skvelé pre farbu a kvalitu papradia. Raz mesačne zalievajte rastlinu mliekom zriedeným s vodou, aby ste zabránili žltnutiu a opadávaniu listov.

Skvelé domáce hnojivo pre paprade predstavuje rumančekový čaj.
Foto: shutterstock/conzorb

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Snažíte sa veľmi, ale papradie zhnedne? Pravdepodobne sa snažíte až príliš. Stačí pár chýb a bude preč

Rastie vaša papraď slabo a jej listy žltnú? Pravdepodobne robíte jednu z týchto častých chýb

The post „Energetický nápoj“ pre papradie sa pripraví v okamihu. Z kvetináča sa vysypú svieže zelené listy appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie