Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Erdogana znepokojuje vývoj na Blízkom východe: Ak Izrael porazí Hamas, skôr či neskôr sa zameria na Turecko

Ak sa Izraelu podarí poraziť hnutie Hamas v Pásme Gazy, “zameria sa na Turecko”. Vyhlásil to v stredu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, píše agentúra AFP. “Nemyslite si, že Izrael sa zastaví v Gaze,” povedal Erdogan v Ankare poslancom svojej Strany spravodlivosti a rozvoja. “Ak nebude zastavený… tento nevyspytateľný a teroristický štát sa skôr či […]
Menej ako 1 min. min.

Ak sa Izraelu podarí poraziť hnutie Hamas v Pásme Gazy, “zameria sa na Turecko”. Vyhlásil to v stredu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, píše agentúra AFP.

“Nemyslite si, že Izrael sa zastaví v Gaze,” povedal Erdogan v Ankare poslancom svojej Strany spravodlivosti a rozvoja. “Ak nebude zastavený… tento nevyspytateľný a teroristický štát sa skôr či neskôr zameria na Anatóliu,” dodal s odkazom na veľký polostrov nazývaný aj Malá Ázia, ktorý tvorí viac ako polovicu územia Turecka.

Turecký prezident je dôrazným kritikom izraelskej vojenskej operácie v Pásme Gazy, ktorá vypukla po útoku hnutia Hamas na Izrael zo 7. októbra minulého roka.

Jordánsko v tieňovej vojne Iránu a Izraela bojuje proti pašovaniu zbraní, píše Reuters

Turecko v reakcii na boje v palestínskej enkláve pozastavilo obchod s Izraelom a pridalo sa k žalobe Juhoafrickej republiky, ktorá na Medzinárodnom súdnom dvore obvinila Izrael z genocídy Palestínčanov v Pásme Gazy.

Erdogan verejne podporuje Hamas, v apríli prirovnal toto hnutie k tureckým bojovníkom za nezávislosť proti západným armádam v Anatólii v 20. rokoch minulého storočia. “Budeme naďalej stáť na strane Hamasu, ktorý bojuje za nezávislosť svojej krajiny a bráni Anatóliu,” vyhlásil v stredu.

Turecký líder v pondelok informoval, že v tureckých nemocniciach sa počas prebiehajúcich bojov v Pásme Gazy zotavuje viac ako tisíc členov Hamasu.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie