Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

EU plánuje masivně rozšířit hromadné sledování občanů

Bruselští totalitáři již mají naprostou jistotu, že mají v Bruselu většinu. Lehce manipulovatelné masy se opět nechaly zlákat na nesmyslné sliby nebo na propagandu z médií. S tím „materiálem,“ který Brusel ovládl, nemůžeme očekávat nic dobrého. Ostatně, zrovna většina našich voličů, kteří údajně hlasovali v „referendu o vládě,“ si to zřejmě přeje také, neboť si […]
Menej ako 1 min. min.

Bruselští totalitáři již mají naprostou jistotu, že mají v Bruselu většinu. Lehce manipulovatelné masy se opět nechaly zlákat na nesmyslné sliby nebo na propagandu z médií.

S tím „materiálem,“ který Brusel ovládl, nemůžeme očekávat nic dobrého. Ostatně, zrovna většina našich voličů, kteří údajně hlasovali v „referendu o vládě,“ si to zřejmě přeje také, neboť si volí právě ty strany, které podobné praktiky dlouhodobě podporují.

EU plánuje masivní rozšíření hromadného sledování: svévolné shromažďování dat, monitorování zařízení, šifrovací zadní vrátka a nucené sdílení dat

Evropská unie (EU) plánuje zavést drakonická nová pravidla hromadného sledování krátce po nedělních evropských volbách, varoval europoslanec poté, co se plány objevily na internetu.

Závěr, že se připravují radikální sledovací opatření, vyplývá z dokumentů popisujících jednání pracovních skupin nazvaných „Skupiny na vysoké úrovni pro přístup k údajům pro účinné vymáhání práva.“

Dokumenty pocházejí od Evropské komise a obsahují řadu doporučení, včetně opětovného zavedení bezohledného uchovávání komunikačních dat v EU, vytvoření šifrovacích zadních vrátek a požadavku, aby výrobci hardwaru umožnili orgánům činným v trestním řízení přístup ke všem zařízením – od telefonů až po auta. 

Jak oznámil europoslanec Patrick Breyer, plán obsahuje 42 bodů vypracovaných komisí EU a vládami členských zemí. Cílem přístupu k telefonům, zařízením internetu věcí (např. Smart Home) a automobilům je možnost jejich nepřetržitého sledování.

Mezitím, navzdory dřívějšímu rozhodnutí Soudního dvora EU, má být kontroverzní uchovávání dat znovu zavedeno a dokonce rozšířeno na over-the-top služby, jako je Messenger (který je definován jako ukládání informačních dat IP – a to „přinejmenším“).

Podle Breyera to znamená, že lze sledovat veškerou internetovou aktivitu.

Šifrování typu end-to-end je již nějakou dobu oblíbeným cílem úřadů a aktivně podkopává jejich image údajné demokracie. Zde chce EU zakázat bezpečné šifrování metadat a dat předplatitelů a vynutit si služby zasílání zpráv, které používají šifrování k umožnění odposlechu.

EU by také ráda zasáhla proti používání šifrovacích zařízení, která podle ní „prokazatelně“ používají pouze zločinci. Ve skutečnosti může být právo instalovat šifrovací zadní vrátka do telefonů a počítačů zneužito ke špehování kohokoli, včetně disidentů a kritiků.

Od poskytovatelů technologií zákonné orgány vyžadují, aby prolomili šifrování, aby usnadnili přístup k datům uloženým na zařízeních uživatelů.

A budou existovat mechanismy pro silnou spolupráci s poskytovateli komunikací a technologií – což znamená, že budou muset sdílet data s vládami a orgány činnými v trestním řízení.

Pokud to tyto orgány vyžadují, musí poskytovatelé povolit sledování GPS podle doporučených „Řešení pro účinné vymáhání práva.“ Zástupci poskytovatelů, kteří odmítnou, mohou skončit ve vězení.

„Tento plán extrémního sledování se nesmí stát skutečností, protože ho vymyslela zcela jednostranná a tajná skupina šmírovacích fanatiků, kteří pracují bez skutečné transparentnosti a demokratické legitimity,“ řekl Breyer.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie