Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Eurokomisia vyzvala online platformy, aby po útoku na Fica bojovali proti dezinformáciám, bojí sa zneužitia

Európska komisia vyzvala vo štvrtok najväčšie digitálne platformy vrátane Facebooku či TikToku, aby bojovali proti akýmkoľvek šíriacim sa dezinformáciám založeným na záberoch zo stredajšej streľby na slovenského premiéra Roberta Fica. Informujeme o tom podľa agentúry AFP. Popredný predstaviteľ Európskej komisie zaslal vo štvrtok list 23 “veľmi veľkým” platformám figurujúcim v zákone o digitálnych službách. Listom […]
Menej ako 1 min. min.

Európska komisia vyzvala vo štvrtok najväčšie digitálne platformy vrátane Facebooku či TikToku, aby bojovali proti akýmkoľvek šíriacim sa dezinformáciám založeným na záberoch zo stredajšej streľby na slovenského premiéra Roberta Fica. Informujeme o tom podľa agentúry AFP.

Popredný predstaviteľ Európskej komisie zaslal vo štvrtok list 23 “veľmi veľkým” platformám figurujúcim v zákone o digitálnych službách. Listom ich vyzval, aby “boli ostražité a v prípade potreby prijali opatrenia, ktoré zabránia manipulácii s už teraz rozsiahlo šíriacim sa videom (zo streľby), ako aj vytváraniu dezinformácií s cieľom zneužiť situáciu”, povedal AFP nemenovaný predstaviteľ Únie.

Komisia v piatok usporiada “okrúhly stôl o pripravenosti na (júnové) voľby” do Únie. Platformy zároveň podľa citovaného zdroja AFP vyzvala, aby ju informovali o tom, aké opatrenia podnikli na to, aby obmedzili zdieľanie či šírenie zmanipulovaných správ súvisiacich so stredajšou streľbou na Fica.

V súlade so zákonom DSA z dielne Únie majú veľké digitálne platformy povinnosť potláčať nezákonný obsah či dezinformácie a prijímať opatrenia zamerané na ochranu svojich užívateľov.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie