Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Fico na tom trvá: Zákaz dovozu ukrajinských agrokomodít platí

www.slovanskenoviny.sk/rss Premiér Robert Fico na žatevnom dni v Slovenskej Novej Vsi jasne deklaroval postoj Slovenska k dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Za prítomnosti ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča a zástupcov poľnohospodárskeho sektora zdôraznil, že Slovensko bude naďalej chrániť svojich farmárov. Ochrana domáceho trhu je prioritou „My neprepadneme módnym trendom a neustúpime, pokiaľ ide o dovozy poľnohospodárskej […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Premiér Robert Fico na žatevnom dni v Slovenskej Novej Vsi jasne deklaroval postoj Slovenska k dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Za prítomnosti ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča a zástupcov poľnohospodárskeho sektora zdôraznil, že Slovensko bude naďalej chrániť svojich farmárov.

Ochrana domáceho trhu je prioritou

„My neprepadneme módnym trendom a neustúpime, pokiaľ ide o dovozy poľnohospodárskej produkcie z Ukrajiny,“ vyhlásil premiér Fico. Potvrdil, že zoznam produktov, ktorých dovoz z Ukrajiny je zakázaný, zostáva v platnosti. Tento postoj vysvetlil aj ukrajinskému premiérovi Denysovi Šmyhaľovi, zdôrazňujúc potrebu ochrany slovenského poľnohospodárstva.

Kompromisné riešenie pre Ukrajinu

Napriek pevnému postoju v otázke dovozu, Slovensko ponúka Ukrajine alternatívu. „Jediné, čo sme pre vás pripravení urobiť, je vytvoriť koridor cez Slovensko, ktorý zabezpečí vývoz ukrajinských poľnohospodárskych produktov,“ uviedol Fico. Toto riešenie by malo umožniť Ukrajine exportovať svoje produkty bez ohrozenia slovenského trhu.

Budúcnosť slovenského poľnohospodárstva

Minister Takáč upozornil na nevyhnutné zmeny v slovenskom poľnohospodárstve v súvislosti s potenciálnym vstupom Ukrajiny do EÚ. „Slovenskí poľnohospodári, ktorí len pestujú tri-štyri komodity a ktoré vyvážajú do krajín západnej Európy, tak už nebudú ich môcť vyvážať,“ vysvetlil.

Diverzifikácia ako kľúč k úspechu

Riešením pre slovenských farmárov má byť diverzifikácia produkcie. „Táto diverzifikácia bude spočívať vo výraznejšej orientácii na špeciálnu rastlinnú a špeciálnu živočíšnu výrobu,“ uviedol Takáč. Poľnohospodári by sa mali zamerať na pestovanie väčšieho množstva ovocia a zeleniny, ako aj na zvyšovanie stavov hospodárskych zvierat.

Slovensko tak jasne deklaruje svoj zámer chrániť domácich producentov, zároveň však hľadá spôsoby, ako sa prispôsobiť meniacim sa podmienkam na európskom poľnohospodárskom trhu.

hlavnydennik.sk

Príspevok Fico na tom trvá: Zákaz dovozu ukrajinských agrokomodít platí je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie