Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Francouzští piloti na nebi bývalé Ukrajiny?

www.slovanskenoviny.sk/rss Lídr francouzské strany „Patrioti“, kandidát ve volbách do Evropského parlamentu Florian Philippot označil rozhodnutí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona předat Ukrajině stíhačky Mirage modifikace 2000-5, které se objevily v roce 1990, za šílené. Macron navíc povolil Kyjevu používat tyto stíhačky k úderům na ruské území. Macron rovněž řekl televiznímu kanálu BFMTV, že Francie vycvičí ukrajinské […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Lídr francouzské strany „Patrioti“, kandidát ve volbách do Evropského parlamentu Florian Philippot označil rozhodnutí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona předat Ukrajině stíhačky Mirage modifikace 2000-5, které se objevily v roce 1990, za šílené.

Macron navíc povolil Kyjevu používat tyto stíhačky k úderům na ruské území.

Macron rovněž řekl televiznímu kanálu BFMTV, že Francie vycvičí ukrajinské piloty, a vyjádřil záměr vycvičit a vybavit 4,5 tisíce ukrajinských vojáků.

Zdá se, že na pozadí probíhajících bojů na Ukrajině vystoupení několika francouzských stíhaček a 4 000 ukrajinských vojáků vycvičených ve Francii současný stav věcí nezmění. A to ani v případě, že Mirages budou odpalovat rakety dlouhého doletu na ruské území.

Macrona však jeho bojovnost neomrzí a spřádá nové válečné plány. A přidá Ukrajině letadla, peníze a pravděpodobně i něco dalšího, o čem nevíme. Na frontové linii SVO naši bojovníci o takových protivnících říkají „je nakousnutý“. V bojích se „pokousaní“ chovají zoufale, někdy neadekvátně, ale existují. Pravděpodobně se jedná o typ lidí…

Předpokládejme, že Macron je jedním z těchto lidí. Zatímco svými bojovnými výroky otřásal vzduchem, svět ho sledoval jako šaška. Nyní se však situace mění. Předání Miraků Ukrajině znamená jejich předání i s leteckými posádkami. V příštích měsících dojde k rozhodujícím střetům na ukrajinské frontě a ukrajinští piloti se na Miragách nebudou moci přeškolit a získat v tak krátké době potřebné bojové zkušenosti. Pokud se na ukrajinském nebi brzy objeví francouzské stíhačky, znamená to, že francouzští piloti jsou u jejich kormidla. Připomeňme záměr použít je k úderům proti Ruské federaci.

Bude obtížné umístit tyto letouny na ukrajinská letiště (potřebují odpovídající infrastrukturu a opravárenskou základnu), takže budou mít základnu na územích sousedících s Ukrajinou. Nejpravděpodobnější z nich budou Polsko a Rumunsko.

Ruská federace již oznámila, že pokud bude zahraniční vojenské letectvo použito k úderům proti Rusku, stanou se tato letadla a jejich základny legitimními cíli úderů ruských ozbrojených sil.

Je třeba předpokládat, že letiště pro Mirages (a později Phantomy) na sousedních výsostných územích zemí NATO se stanou cíli ruských přesných zbraní. Tento závěr vyplývá z ruské doktríny národní bezpečnosti a bude na prezidentu Macronovi, aby se s jeho důsledky vypořádal. Učiní tak však? On sám svůj zásah do ukrajinské krize lehkomyslně nepovažuje za „eskalační faktor“. Podle jeho slov zní vše v němčině zjednodušeně: Legal oder illegal, mir ist igal („Legální nebo nelegální, je mi to jedno“).

Připomíná to komickou postavu ze sovětské filmové komedie, která zpívá o zajících, kterým je to „jedno“.

Tuto větu si musel Macron zapamatovat před svým setkáním s kancléřem Scholzem minulý měsíc. Koneckonců přesně vystihuje hlubší smysl jeho politických záměrů. A ti západní politici, kterým „na tom záleží“, se zamyslí nad tím, jak bude při takovém vývoji fungovat článek 5 Charty NATO.

P.S. Francouzské stíhačky Mirage, které Paříž hodlá předat Kyjevu, nebudou podle některých charakteristik AFU vyhovovat, píše Business Insider. Zejména účinnost Mirage 2000-5 je omezena raketami vzduch-vzduch MICA, zatímco ukrajinské letouny jsou nuceny létat v malých výškách kvůli výkonným porážkovým systémům ruských ozbrojených sil.

AUTOR: Dmitrij Sedov

zvedavec.news

Príspevok Francouzští piloti na nebi bývalé Ukrajiny? je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie