Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Francúzsko potrebuje tento rok ušetriť miliardy eur, vyhlásil minister financií

Francúzsko potrebuje v tomto roku zaviesť rozpočtové škrty v celkovej výške 25 miliárd eur, aby sa deficit verejných financií dostal opäť pod kontrolu, vyhlásil vo štvrtok minister financií Bruno Le Maire. Informuje agentúra AFP. Vláda prezidenta Emmanuela Macrona, ktorá v nedeľňajších predčasných voľbách prišla o parlamentnú väčšinu, sa dostala pod drobnohľad Európskej komisie v súvislosti […]
Menej ako 1 min. min.

Francúzsko potrebuje v tomto roku zaviesť rozpočtové škrty v celkovej výške 25 miliárd eur, aby sa deficit verejných financií dostal opäť pod kontrolu, vyhlásil vo štvrtok minister financií Bruno Le Maire. Informuje agentúra AFP.

Vláda prezidenta Emmanuela Macrona, ktorá v nedeľňajších predčasných voľbách prišla o parlamentnú väčšinu, sa dostala pod drobnohľad Európskej komisie v súvislosti s výškou rozpočtového deficitu a verejného dlhu.

Francúzsko potrebuje rozpočtové škrty, aby znížilo svoj deficit na vládou stanovený cieľ 5,1 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) v tomto roku, povedal Le Maire. Schodok na úrovni 5,5 percenta HDP bol v minulom roku horší, ako sa predpokladalo, a to z dôvodu slabších daňových príjmov.

Ľudia z Macronovho tábora sa stretávali s Le Penovou i Bardellom. Ten bojuje proti krajnej pravici

Podobne ako všetci členovia eurozóny má aj Francúzsko povinnosť udržať svoj deficit pod hranicou troch percent HDP. Toto pravidlo, na ktorom sa členovia Európskej únie (EÚ) dohodli v rámci Paktu stability a rastu, bolo pozastavené najskôr v roku 2020, aby krajiny dokázali čeliť hospodárskym dôsledkom pandémie nového koronavírusu, a následne po invázii Ruska na Ukrajinu na jar 2022.

Členské štáty EÚ sa medzitým dohodli, že budú pracovať na ozdravovaní svojich verejných financií s cieľom vrátiť deficity do normálu.

Macron vrazil nôž do chrbta celej Európe, Francúzsko mieri k chaosu, píše The Guardian​

Európska komisia začala minulý mesiac “procedúru nadmerného deficitu” voči siedmim štátom EÚ vrátane Francúzska. Cieľom tejto procedúry, ktorá si vyžaduje nápravné opatrenia a môže viesť až k pokutám za nedodržiavanie fiškálnych pravidiel, je, aby krajiny napravili nadmerný deficit alebo úroveň svojho verejného dlhu.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie