Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Guvernér udělil milost vrahovi demonstranta Black Lives Matter. Měl si odsedět 25 let

Perry, který byl poddůstojníkem americké armády, si v Austinu přivydělával jako řidič taxislužby Uber, když zajel do ulice, kterou pochodovali demonstranti. Jeden z demonstrantů Garrett Foster, se přiblížil k autu s puškou. Perry jej zastřelil, připomněl server BBC News. Perry se u soudu hájil, že konal v sebeobraně, ale porota jej loni v dubnu jednomyslně […]
Menej ako 1 min. min.

Perry, který byl poddůstojníkem americké armády, si v Austinu přivydělával jako řidič taxislužby Uber, když zajel do ulice, kterou pochodovali demonstranti. Jeden z demonstrantů Garrett Foster, se přiblížil k autu s puškou. Perry jej zastřelil, připomněl server BBC News. Perry se u soudu hájil, že konal v sebeobraně, ale porota jej loni v dubnu jednomyslně shledala vinným a o měsíc později byl odsouzen na 25 let do vězení. Foster, který dříve sloužil u amerického vojenského letectva, byl běloch, stejně jako Perry.

ČTĚTE TAKÉ: Copperfield měl při kouzlení sexuálně zneužít 16 žen. Nyní popsaly zkušenosti se slavným mágem

Abbott ohlásil udělení milosti jen pár minut poté, co texaský výbor pro omilostnění a podmínečné propuštění oznámil, že jednomyslně doporučuje, aby byl Daniel Perry omilostněn a aby mu byla obnovena práva na střelné zbraně, napsala agentura AP.

„Texas má jeden z nejsilnějších zákonů zaručujících právo na sebeobranu, který nemůže zrušit porota ani progresivní okresním prokurátorem,“ prohlásil Abbott.

Jen na některých životech záleží?

Okresní prokurátor okresu Travis Jose Garza označil guvernérovu milost za „výsměch našemu právnímu systému“.

„Výbor a guvernér dali své politice přednost před spravedlnosti,“ řekl Garza podle AP. „Měli by se stydět. Jejich činy jsou v rozporu se zákonem a ukazují, že v tomto státu existují dvě třídy lidí: na některých životech záleží a na některých ne. Poslali zprávu rodině Garretta Fostera, jeho partnerce a naší komunitě, že na jeho životě nezáleží,“ dodal.

Fosterova bývalá snoubenka Whitney Mitchellová ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že je „touto bezprávností zdrcena“, uvedlo zpravodajství CNN.

Abbott podle AP naléhal na přezkoumání Perryho případu pod tlakem bývalé hvězdy televize Fox News Tuckera Carlsona, který po Perryho odsouzení žádal v celostátní televizi od guvernéra, aby zasáhl.

Perry byl odsouzen poté, co žalobci využili jeho vyjádření na sociálních sítích a v textových zprávách, aby ho vykreslili jako rasistu, který se může znovu dopustit násilí. Žalobci tvrdili, že Perry mohl z místa odjet, aniž by zahájil palbu, a svědci vypovídali, že nikdy neviděli Fostera zvedat zbraň. Naopak obhájci tvrdili, že Foster zvedl pušku a že Perry neměl jinou možnost než střílet. Sám Perry před soudem nevypovídal a porotci se dva dny radili, než ho uznali vinným. Perry sloužil v armádě více než deset let. Soudní psycholog u soudu vypověděl, že Perry má posttraumatickou stresovou poruchu z nasazení v Afghánistánu a z toho, že byl jako dítě šikanován, dodala AP.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Policista, který zaklekl dívku v Praze, odevzdal odznak. Za tvrdý útok mu hrozí i další trest

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie