Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Hack burzy Poloniex vo výške 100 miliónov dolárov

V novembri 2023 došlo k jednému z najvýznamnejších bezpečnostných incidentov v histórii kryptomien, keď bola burza Poloniex hacknutá a prišla o Ethereum v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov. Tento útok nebol len ďalším prípadom v sérii hackov kryptobúrz, ale aj ukážkou sofistikovanosti a odhodlania kybernetických zločincov, ktorí sa snažia využiť decentralizované financie (DeFi) na […]
Menej ako 1 min. min.

V novembri 2023 došlo k jednému z najvýznamnejších bezpečnostných incidentov v histórii kryptomien, keď bola burza Poloniex hacknutá a prišla o Ethereum v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov. Tento útok nebol len ďalším prípadom v sérii hackov kryptobúrz, ale aj ukážkou sofistikovanosti a odhodlania kybernetických zločincov, ktorí sa snažia využiť decentralizované financie (DeFi) na pranie špinavých peňazí.

Podľa nedávnych správ, hacknuté prostriedky boli vystopované k službe Tornado Cash, ktorá je známa svojou schopnosťou anonymizovať transakcie a skryť pôvod finančných prostriedkov. Táto informácia bola odhalená vďaka práci blockchainovej bezpečnostnej firmy PeckShield, ktorá zistila, že približne 53,5 milióna dolárov v ETH bolo presunutých do Tornado Cash.

Tornado Cash je decentralizovaná aplikácia (dApp), ktorá umožňuje užívateľom skryť stopy svojich transakcií tým, že zmieša ich prostriedky s prostriedkami iných užívateľov, čím vytvára vrstvu súkromia nad blockchainovými transakciami. Táto služba bola v minulosti kritizovaná za to, že poskytuje útočisko pre zločincov hľadajúcich spôsoby, ako uniknúť pred zákonom a legalizovať svoje nelegálne získané prostriedky.

Poloniex, ktorý bol v čase útoku jednou z popredných kryptobúrz, sa okamžite snažil zareagovať na incident a zabezpečiť svoje systémy. Burza pozastavila všetky postihnuté peňaženky a začala vyšetrovanie. Napriek ponuke odmeny vo výške 10 miliónov dolárov za informácie vedúce k zadržaniu hackera, sa ukradnuté prostriedky nikdy nepodarilo získať späť.

Tento incident poukázal na potrebu zvýšenej bezpečnosti a transparentnosti v DeFi sektore. Poloniex a iné kryptobúrzy musia neustále zlepšovať svoje bezpečnostné protokoly a pracovať na tom, aby boli o krok vpred pred potenciálnymi hrozbami. Zároveň je dôležité, aby komunita a regulátori našli spôsoby, ako efektívne bojovať proti zneužívaniu DeFi služieb na nelegálne účely, pričom si zachovajú základné princípy súkromia a decentralizácie, ktoré sú pre kryptomeny charakteristické.

V dôsledku tohto hacku a podobných incidentov sa zvyšuje tlak na vývojárov a prevádzkovateľov DeFi projektov, aby implementovali robustnejšie bezpečnostné riešenia a zároveň poskytovali transparentnosť a zodpovednosť voči svojim užívateľom. Budúcnosť kryptomien a DeFi závisí od schopnosti celého odvetvia riešiť tieto výzvy a obnoviť dôveru verejnosti v technológiu, ktorá má potenciál zmeniť svet financií.

Zdroj: cryptopolitan

Príspevok Hack burzy Poloniex vo výške 100 miliónov dolárov je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie