Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Hackeri útočia. Sú vaše citlivé údaje ohrozené?

Hackeri sa často v súčasnom digitálnom veku dostanú k citlivým údajom. V dobe, keď sa stále viac našich osobných a pracovných údajov nachádza online, sa hrozby kybernetických útokov stávajú čoraz bežnejšími a závažnejšími. Jednou z najnovších hrozieb, ktoré vyvolávajú obavy medzi jednotlivcami aj organizáciami, sú útoky hackerov. Ide o útoky známe ako ransomware alebo tzv. […]
Menej ako 1 min. min.

Hackeri sa často v súčasnom digitálnom veku dostanú k citlivým údajom. V dobe, keď sa stále viac našich osobných a pracovných údajov nachádza online, sa hrozby kybernetických útokov stávajú čoraz bežnejšími a závažnejšími. Jednou z najnovších hrozieb, ktoré vyvolávajú obavy medzi jednotlivcami aj organizáciami, sú útoky hackerov. Ide o útoky známe ako ransomware alebo tzv. extortionware.

Ako útočia hackeri

Ransomware je typ škodlivého softvéru, ktorý zablokuje prístup k systému alebo súborom, kým obeť nezaplatí výkupné. Extortionware je podobný, ale s tým rozdielom, že útočníci hrozia zverejnením citlivých alebo kompromitujúcich údajov, ak obeť nezaplatí. Tieto útoky môžu zasiahnuť kohokoľvek – od jednotlivcov a malých podnikov až po veľké korporácie a vládne agentúry.

⚠️ New Fog ransomware targets US education sector via breached VPNs ⚠️#Ransomware #Cybersecurity #VPN #DataSecurityhttps://t.co/G87cqh2iRJ pic.twitter.com/uzbgc3xjwe

— David Pereira (@davidpereiracib) June 8, 2024

Poznáme niekoľko dôvodov, prečo by vás mali znepokojiť hrozby zverejnenia citlivých údajov. Hrozí strata vášho súkromia, finančné straty, ale napríklad aj poškodenie reputácie či priamo právne následky. Hackeri útočia na tieto slabiny.

Toto vám hrozí

Strata súkromia: Ak sa vaše osobné údaje dostanú do nesprávnych rúk, môžu byť zneužité na krádež identity, finančné podvody alebo iné trestné činy. Strata súkromia môže mať dlhodobé dôsledky a ovplyvniť váš každodenný život.
Finančné straty: Útočníci často požadujú vysoké výkupné za obnovenie prístupu k údajom alebo za nezverejnenie citlivých informácií. Okrem toho, náklady na obnovenie systémov a zabezpečenie môžu byť značné.
Poškodenie reputácie: Pre podniky a organizácie môže zverejnenie citlivých údajov spôsobiť vážne poškodenie reputácie. Zákazníci a partneri môžu stratiť dôveru v spoločnosť, čo môže viesť k strate obchodných príležitostí a príjmov.
Právne dôsledky: V mnohých jurisdikciách sú organizácie povinné chrániť osobné údaje svojich zákazníkov a zamestnancov. Ak dôjde k úniku údajov, môžu čeliť právnym postihom a pokutám.

92%

Bitcoin za posledný rok vyrástol o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

The post Hackeri útočia. Sú vaše citlivé údaje ohrozené? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie