Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Hviezda Inglie

www.slovanskenoviny.sk/rss Základným Symbolom Starej Viery – od prvopočiatkov v Prastarých časoch – bola a je Hviezda Inglie. Nie je to iba Symbol Prvopočiatočného Čistého Svetla – Prvopočiatočný Oheň Božieho Tvorenia a Žiariace Svetlo nášho Jarily-Slnka – ale aj Symbol bieleho harmonického Človeka, potomka Prastarých Svetlých Bohov. Hviezda Inglie je deväťcípa hviezda pozostávajúca z troch trojuholníkov […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Základným Symbolom Starej Viery – od prvopočiatkov v Prastarých časoch – bola a je Hviezda Inglie. Nie je to iba Symbol Prvopočiatočného Čistého Svetla – Prvopočiatočný Oheň Božieho Tvorenia a Žiariace Svetlo nášho Jarily-Slnka – ale aj Symbol bieleho harmonického Človeka, potomka Prastarých Svetlých Bohov.

Hviezda Inglie je deväťcípa hviezda pozostávajúca z troch trojuholníkov (môže byť znázornená bez kruhu). Symbolizuje Prvotné Čisté Svetlo – Prvotný Oheň Božského Stvorenia a Žiariace Svetlo Jarily Slnka, ako aj bieleho harmonického Človeka, potomka Prastarých Svetlých Bohov.

Tri trojuholníky, symbolizujúce Božský Počiatok, znamenajú jeden z Veľkých Triglavov, ochraňujúci Božský Svet (Jav, Nav, Slav, Prav, t.j. buď Triglav Sveta Javi, alebo Triglav Sveta Navi, alebo Triglav Slavi, Pravi). vonkajší Kruh rámujúci Veľký Triglav je Jediné Životodarná Inglia a nekonečný priestor mimo Kruhu nám hovorí o Jednom Stvoriteľovi, ktorého meno je Veľký Ra-M-Cha.

Tri trojuholníky, symbolizujúce Človečenský Počiatok, znamenajú: Zdravé Telo, Pevný Duch a Svetlá Duša a vonkajší kruh, ktorý ich rámuje, znamená Čisté Svedomie. Nekonečný priestor mimo Kruhu symbolizuje Boží mnohotvárny Svet, v ktorom žije a tvorí potomok Prastarých Svetlých Bohov, Človek.

Tri trojuholníky, ktoré symbolizujú Prírodný Počiatok, znamenajú Zem, Vodu a Oheň a vonkajší kruh, ktorý ich rámuje, znamená Vzduch. Nekonečný priestor mimo Kruhu symbolizuje Svargu Prečistú, t.j. Nebesia.

Hlavný symbol Starej Viery má teda Božský, Prírodný a Človečenský Počiatok a to všetko spolu, t.j. stvorenie života v každodennom živote. Preto je to náš hlavný symbol. V strede Hviezdy Inglie sú často vložené ďalšie sprievodné symboly, napríklad: Meč s hrotom nadol znamená zachovanie Prastarej Múdrosti; Perunica v strede Inglie symbolizuje ochranu  Boha Perúna; Symbol Vestnik v strede Hviezdy Inglie prináša Zdravie, Šťastie, Radosť.

s.v.

Príspevok Hviezda Inglie je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie