Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

India hľadá výhodnú ropu. Plánuje dohody o dovoze s viacerými štátmi, vrátane Ruska

India má záujem o podpísanie ďalších dohôd o dovoze cenovo výhodnej ropy, pričom takéto dohody mieni opäť podpísať aj s Ruskou federáciou. Povedal to v utorok indický minister ropného priemyslu Hardeep Singh Puri. Informovala o tom agentúra Reuters. Puri, ktorý po parlamentných voľbách opätovne prevzal post ministra ropného priemyslu, uviedol, že premiér Naréndra Módi chce […]
Menej ako 1 min. min.

India má záujem o podpísanie ďalších dohôd o dovoze cenovo výhodnej ropy, pričom takéto dohody mieni opäť podpísať aj s Ruskou federáciou. Povedal to v utorok indický minister ropného priemyslu Hardeep Singh Puri. Informovala o tom agentúra Reuters.

Puri, ktorý po parlamentných voľbách opätovne prevzal post ministra ropného priemyslu, uviedol, že premiér Naréndra Módi chce obyvateľom Indie zabezpečiť energie za dostupné ceny.

India opäť začala zvyšovať dovoz ruskej ropy

India je tretím najväčším dovozcom a spotrebiteľom ropy na svete a po tom, ako Rusko zaútočilo na Ukrajinu a západné štáty uvalili na ruské ropné produkty sankcie, sa stala najväčším dovozcom ruskej ropy prepravovanej po mori.

“Sme dlhoročným obchodným partnerom Ruskej federácie,” povedal Puri. Na otázku, či indické štátne podniky zvažujú podpis dlhodobých kontraktov s Ruskom uviedol, že je presvedčený, že firmy ako zo súkromného, tak aj zo štátneho sektora podpíšu dohody s tými krajinami, ktorých podmienky budú pre podniky výhodné.

Doteraz podpísali dohody o dovoze napríklad súkromné firmy ako Nayara Energy a Reliance Industries, štátna rafinérska spoločnosť India Oil však svoj kontrakt zatiaľ neobnovila. Vláda to však nevylučuje, navyše, dohody s Ruskom plánujú podpísať ďalšie štátne podniky BPCL a Hindustan Petroleum.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie