Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Indický premiér navštívil Rakúsko po vyše 40 rokoch. Módi a Nehammer diskutovali aj o vojne na Ukrajine

Indický premiér Naréndra Módí v stredu navštívil Rakúsko, kde s kancelárom Karlom Nehammerom diskutoval aj o vojne na Ukrajine. Udialo sa tak len deň po Módího návšteve v Moskve. Vo Viedni Módí zdôraznil potrebu diplomatického riešenia konfliktu na Ukrajine, informujú agentúry AP a DPA. Nehammer na spoločnom vyhlásení pre tlač zdôraznil, že poznať indický postoj k […]
Menej ako 1 min. min.

Indický premiér Naréndra Módí v stredu navštívil Rakúsko, kde s kancelárom Karlom Nehammerom diskutoval aj o vojne na Ukrajine. Udialo sa tak len deň po Módího návšteve v Moskve. Vo Viedni Módí zdôraznil potrebu diplomatického riešenia konfliktu na Ukrajine, informujú agentúry AP a DPA.

Nehammer na spoločnom vyhlásení pre tlač zdôraznil, že poznať indický postoj k vojne na Ukrajine je dôležité. “Včera večer a dnes ráno sme veľmi intenzívne rokovali o ruskej agresívnej vojne proti Ukrajine. Pre mňa ako spolkového kancelára Rakúska je mimoriadne dôležité poznať stanovisko Indie, pochopiť ho a oboznámiť Indiu s európskymi obavami a znepokojením,” uviedol rakúsky kancelár.

Vyzdvihol taktiež účasť Indie na mierovom samite vo Švajčiarsku, ktorý sa konal minulý mesiac a uviedol, že to považuje za dôležitý signál.

ANALÝZA: Luxusná limuzína pre Kima aj sľúbené prepustenie Indov z armády. Ako si Putin hľadá nových spojencov?

Nehammer dodal, že Rakúsko môže zohrať úlohu “budovateľa mostov” a pomôcť posunúť vpred mierové iniciatívy. Rakúsko, ktoré nie je členom NATO, sa snaží pôsobiť ako mediátor a Ukrajine ponúklo, že sprostredkuje mierové rokovania s Ruskom.

Módí sa v stredu vyjadril, že s Nehammerom mali širokú diskusiu o všetkých svetových konfliktoch vrátane Ukrajiny. Zdôraznil taktiež, že problémy medzi krajinami sveta sa nemôžu riešiť na bojisku a strata nevinných životov je neakceptovateľná, a to na ktorejkoľvek strane.

“India aj Rakúsko kladú dôraz na dialóg a diplomaciu v záujme rýchleho obnovenia mieru a stability,” povedal Módí. “Sme pripravení poskytnúť všetku možnú podporu na dosiahnutie tohto cieľa,” dodal indický premiér.

Okrem vojny na Ukrajine sa partneri zaoberali aj konfliktom na Blízkom východe, celkovou geopolitickou situáciou a pozitívnymi aspektami vzájomnej spolupráce.

Módí priletel na zahraničnú cestu do Viedne prvýkrát. Ide zároveň o prvú návštevu indického premiéra v Rakúsku po 41 rokoch.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie