Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Inflácia v USA zostáva vysoká. Šéf centrálnej banky vydal nové vyhlásenie

Federálny rezervný systém (Fed) v USA na svojom najbližšom zasadnutí pravdepodobne nezvýši svoju hlavnú úrokovú sadzbu. Vyhlásil to v utorok šéf Fedu Jerome Powell. Inflácia podľa neho síce zostáva vysoká, rast cien by sa však mal čoskoro spomaliť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP. Fed, ktorý plní v USA funkciu centrálne banky, […]
Menej ako 1 min. min.

Federálny rezervný systém (Fed) v USA na svojom najbližšom zasadnutí pravdepodobne nezvýši svoju hlavnú úrokovú sadzbu. Vyhlásil to v utorok šéf Fedu Jerome Powell. Inflácia podľa neho síce zostáva vysoká, rast cien by sa však mal čoskoro spomaliť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Fed, ktorý plní v USA funkciu centrálne banky, uprednostňuje skôr udržanie svojej základnej sadzby na súčasnom dvadsaťročnom maxime, než jej zvyšovanie, uviedol Powell na panelovej diskusii v Amsterdame.

Na základe údajov, ktoré máme k dispozícii, si nemyslím, že je pravdepodobné, že ďalším krokom, ktorý urobíme, bude zvýšenie sadzieb,“ povedal.

Powellovo vyjadrenie prišlo niekoľko hodín po zverejnení údajov, podľa ktorých sa veľkoobchodné ceny v USA v apríli opäť zvýšili. V stredu federálna vláda zverejní správu o vývoji spotrebiteľských cien, ktorá by mala podľa analytikov ukázať, že ich rast sa v uplynulom mesiaci mierne ochladil.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Vysoká inflácia drží úrokové sadzby vysoko

Fed začiatkom tohto mesiaca ponechal svoju kľúčovú úrokovú sadzbu v pásme 5,25 % až 5,50 %. Powell po zasadnutí menového výboru banky uviedol, že nedostatočný pokrok v spomaľovaní inflácie k cieľovým 2 % znamená, že sadzby zrejme budú musieť zostať vysoko dlhšie, ako sa pôvodne predpokladalo.

Fed v porovnaní so svojim marcovým zasadnutím výrazne zmenil rétoriku. Vtedy signalizoval, že do konca roka trikrát zníži sadzby, pričom sa očakávalo, že uvoľňovanie by sa mohlo začať už v júni. Vzhľadom na pretrvávajúcu zvýšenú infláciu však finančné trhy aktuálne v tomto roku počítajú len s jedným znížením sadzieb, a to v novembri.

The post Inflácia v USA zostáva vysoká. Šéf centrálnej banky vydal nové vyhlásenie appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie