Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Jeden z posledních snímků Vlastimila Harapese: Lidé nedlouho před smrtí o něj měli strach

Několik měsíců předtím, než se konalo poslední rozloučení s Poledňákovou, se uskutečnila zádušní mše za zesnulou zpěvačku Hanu Zagorovou. Harapes mši věnovanou jeho bývalé lásce vynechal a jeho neúčast vyvolala ve veřejném prostoru strach o jeho zdraví. Nedorazil dokonce ani na tradiční zahradní party producenta Borka Severy, kterou si doposud nikdy nenechal ujít. ČTĚTE TAKÉ: Zemřela herečka […]
Menej ako 1 min. min.

Několik měsíců předtím, než se konalo poslední rozloučení s Poledňákovou, se uskutečnila zádušní mše za zesnulou zpěvačku Hanu Zagorovou. Harapes mši věnovanou jeho bývalé lásce vynechal a jeho neúčast vyvolala ve veřejném prostoru strach o jeho zdraví. Nedorazil dokonce ani na tradiční zahradní party producenta Borka Severy, kterou si doposud nikdy nenechal ujít.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřela herečka Roxanne Rosedaleová. Zahrála si po boku Marilyn Monroeové

Pak se ale objevil v krematoriu Strašnice, aby vzdal hold režisérce legendárního snímku S tebou mě baví svět. Když se ale 16. listopadu 2022 Vlastimil Harapes přišel rozloučit se svou blízkou kamarádkou a režisérkou Marií Poledňákovou, mnohé vyděsil jeho vzhled.

Slavný tanečník, který na pohřbu pronesl smuteční řeč, měl oteklý obličej a jeho chůze působila nejistě. Když ukončil svůj proslov a vydal se směrem ke svému místu, po cestě ze schodů se musel přidržovat o vedlejší zídku, jeho chůze působila nemotorně.

Ihned se tedy začalo spekulovat o tom, zda ho netrápí vážnější zdravotní problémy, protože již před nějakým časem se Harapes stáhl do ústraní.

Starosti si o Harapese dělala nejen veřejnost, ale i jeho slavní kolegové. „Úplně se vytratil ze společenského života. Jako by s Haničkou umřel i on,“ řekl v minulosti jeden z účastníků zahradní slavnosti pro deník Aha.

Bohužel ve středu přišla smutná zpráva, že baletní mistr Vlastimil Harapes zemřel. Tanečník, herec a pedagog odešel ve věku 77 let po dlouhé nemoci. Sdělil to Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, kde byl Harapes dlouholetým sólistou baletu. Později baletní soubor první české scény vedl jako umělecký šéf. Na závěr svého angažmá se stal jako jeden z mála čestným členem Národního divadla, v roce 2016 vstoupil do Síně slávy ND.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Slováčková promluvila o Novotném. Tenhle pán se chce jen zviditelňovat. V rodině jsme na to zvyklí

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie