Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Jemenskí povstalci húsíovia zadržali členov americko-izraelskej špionážnej siete napojenej na CIA, ktorá pôsobila pod krytím humanitárnych organizácií

www.slovanskenoviny.sk/rss Izraelskí vládni predstavitelia a rovnako ani OSN sa k udalosti bezprostredne nevyjadrili. Ministerstvo zahraničných vecí USA na žiadosť o komentár bezprostredne nereagovalo. Jemenskí povstalci húsíovia v pondelok uviedli, že zadržali členov „špionážnej siete“, ktorá pôsobila pod pod krytím humanitárnych organizácií po tom, ako minulý týždeň došlo k únosu humanitárnych pracovníkov vrátane 11 zamestnancov Organizácie […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Izraelskí vládni predstavitelia a rovnako ani OSN sa k udalosti bezprostredne nevyjadrili. Ministerstvo zahraničných vecí USA na žiadosť o komentár bezprostredne nereagovalo.

Jemenskí povstalci húsíovia v pondelok uviedli, že zadržali členov „špionážnej siete“, ktorá pôsobila pod pod krytím humanitárnych organizácií po tom, ako minulý týždeň došlo k únosu humanitárnych pracovníkov vrátane 11 zamestnancov Organizácie Spojených národov (OSN). TASR informuje podľa správy agentúry AFP.

Iránom podporovaní povstalci v Jemene tvrdia, že sieť bola napojená na americkú Ústrednú spravodajskú službu (CIA) a roky vykonávala v Jemene špionážnu činnosť, pričom spočiatku to robila prostredníctvom veľvyslanectva Spojených štátov.

„Bola zatknutá americko-izraelská špionážna sieť,“ oznámili podľa portálu Times of Israel.

Povstalci vo vyhlásení dodali, že zadržané osoby pracovali pod „krytím medzinárodných organizácií a agentúr OSN“. Počet zadržaných neuviedli.

Izraelskí vládni predstavitelia a rovnako ani OSN sa k udalosti bezprostredne nevyjadrili. Ministerstvo zahraničných vecí USA na žiadosť o komentár bezprostredne nereagovalo.

OSN v piatok informovala, že medzi humanitárnymi pracovníkmi, ktorých uniesli húsíovia, bolo 11 jej zamestnancov vrátane šiestich členov Úradu vysokého komisára pre ľudské práva (OHCHR). OSN požiadala o prepustenie týchto pracovníkov. Na ich prepustenie vyzvali v otvorenom liste aj aktivisti aj právnici.

Jemenská vláda uviedla, že v rámci „masívnej únosovej kampane“ boli zadržané desiatky zamestnancov OSN a iných medzinárodných organizácií.

Ľudskoprávna organizácia Majjún vo svojom vyhlásení menovala aj ďalšie humanitárne iniciatívy, ktorých pracovníkov zadržali húsíovia v štyroch provinciách – Amrán, Hudajdá, Sáda a Saná.

Majjún kroky húsíov ostro odsúdil ako „nebezpečnú eskaláciu“. Podľa organizácie ide o porušenie imunity zamestnancov OSN na základe medzinárodného práva.

Podľa ľudskoprávnej organizácie Human Rights Watch (HRW) húsíovia od začiatku jemenského konfliktu v roku 2014 zadržiavali a mučili stovky civilistov vrátane pracovníkov OSN a mimovládnych organizácií.

Zdroj: pravda.sk / timesofisrael.com / InfoVojna

Príspevok Jemenskí povstalci húsíovia zadržali členov americko-izraelskej špionážnej siete napojenej na CIA, ktorá pôsobila pod krytím humanitárnych organizácií je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie