Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Južnú Kóreu zasiahli rekordné prívalové dažde, štyria ľudia zahynuli

Viaceré oblasti v Južnej Kórei zasiahli v utorok rekordné prívalové dažde. Ministerstvo vnútra uviedlo, že o život prišli štyria ľudia. Viac ako 3500 ľudí muselo opustiť svoje domovy a v približne 50 oblastiach krajiny hrozia zosuvy pôdy. Informujú tom agentúry Reuters, AFP a stanica CNA. Ministerstvo vnútra uviedlo, že traja ľudia zahynuli v dôsledku povodní a […]
Menej ako 1 min. min.

Viaceré oblasti v Južnej Kórei zasiahli v utorok rekordné prívalové dažde. Ministerstvo vnútra uviedlo, že o život prišli štyria ľudia. Viac ako 3500 ľudí muselo opustiť svoje domovy a v približne 50 oblastiach krajiny hrozia zosuvy pôdy. Informujú tom agentúry Reuters, AFP a stanica CNA.

Ministerstvo vnútra uviedlo, že traja ľudia zahynuli v dôsledku povodní a jeden muž pri zosuve pôdy. Oznámilo tiež, že počasie spôsobilo veľké škody na budovách a infraštruktúre, neposkytlo však predbežný odhad ich celkovej výšky.

Podľa juhokórejského meteorologického úradu zasiahli niektoré oblasti krajiny rekordné dažde, ktoré sa vyskytujú raz za 200 rokov.

Monzúnové dažde komplikujú dopravu v Indii, blesky zabili 12 ľudí

V meste Kunsan na západe krajiny dopadlo za hodinu viac ako 130 milimetrov zrážok, čo je o desať percent viac ako priemerný úhrn v meste za celý rok. V mnohých oblastiach v centrálnej Kórei zaznamenali viac ako 200 milimetrov zrážok za deň.

V dôsledku prívalových dažďov národná železničná spoločnosť odstavila niekoľko vlakov na šiestich trasách v strednej časti krajiny. Vysokorýchlostné železnice v niektorých oblastiach museli premávať zníženou rýchlosťou.

Kóreu v júli každoročne postihujú dažde, keďže v tom čase vrcholí monzúnové obdobie. Krajina je zvyčajne na výkyvy počasia dobre pripravená, avšak v posledných rokoch sú čoraz extrémnejšie. Prezident Jun Sok-jol uviedol, že takéto extrémy je možné očakávať aj v budúcnosti, keďže ich spôsobuje klimatická zmena.

Rekordné dažde a záplavy Kóreu postihli aj pred dvoma rokmi. Vyžiadali si celkovo 11 obetí.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie