Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Kalousek: Vláda vzkazuje, že ji názor lidí nezajímá. Nechce vyvolávat paniku, míní Křeček

„Vláda rozpočet schválí tak, aby v září šel do Poslanecké sněmovny. Tudíž od září bude čas na to, aby se k němu opozice mohla vyjadřovat, případně připomínkovat,“ uvedl Křeček s tím, že je důležité se bavit o rozpočtu, který je schválený vládou. Kalousek nesouhlasil a volal po veřejné diskuzi, která je podle něj důležitá, a […]
Menej ako 1 min. min.

„Vláda rozpočet schválí tak, aby v září šel do Poslanecké sněmovny. Tudíž od září bude čas na to, aby se k němu opozice mohla vyjadřovat, případně připomínkovat,“ uvedl Křeček s tím, že je důležité se bavit o rozpočtu, který je schválený vládou. Kalousek nesouhlasil a volal po veřejné diskuzi, která je podle něj důležitá, a připomněl, že je to poprvé za 33 let, co probíhá tahle část tajně.

ČTĚTE TAKÉ: Hádka o rozpočet: Tohle by si ANO nedovolilo, řekl Nacher. Kupka argumentoval perským tržištěm

„Veřejná diskuze byla vždycky transparentní, protože se nevyjadřovali jen ministři, kterých se to týkalo, ale i profesní skupiny a nezávislí experti. Pro mě, jako pro ministra financí, byla veřejná diskuze v téhle fázi strašně důležitá,“ uvedl exministr ve vysílání.

Křeček si ale stál za svým názorem, že krok vlády považuje za správný. „Striktně se postupuje podle zákona a není to nic netransparentního,“ vysvětloval ekonom. Dodal, že když se loni zveřejnil první návrh rozpočtu ministerstva školství, kde stálo mínus 30 miliard korun, tak se všichni vyděsili. „Začala panika, nekonstruktivní diskuze, a nakonec resort dostal peníze navíc,“ doplnil Křeček s tím, že se přesto žilo v panice, že se ve školství stejně škrtá.

Kalouska ale příliš nepřesvědčil. Odkazoval na to, že v minulosti byla praxe jiná. Nicméně doplnil, že jestli to ale vláda pokládá za správné, je to její věc.

„Abych to shrnul, zkrátka jsme to 33 let všichni dělali špatně, že jsme o tom komunikovali včas, a ode dneška se to začne dělat dobře, protože vláda vyvěsí ceduli ‚Vládneme, nerušit‘. Uvidíme, co je lepší. Tím, že se z toho vyautovala veřejnost, tak se velmi snížila transparentnost procesu. V podstatě se veřejnosti vzkazuje ‚váš názor nás nezajímá‘,“ dodal bývalý ministr financí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Porušuje Stanjura zákon? Schillerová i Kalousek ho kritizují kvůli rozpočtu, ministr to odmítá

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie