Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Kde skončí Smer a Hlas? Črtá sa zvrat, Republika si už našla novú frakciu

Rokovania Smeru s európskymi socialistami uviazli podľa europoslankyne Moniky Beňovej na mŕtvom bode. „Dnes som kolegov zo strany informovala, že ja už so socialistami ďalej rokovať nebudem. Je to jednak nedôstojné a jednak vidím po troch týždňoch, ako ich nezaujímajú žiadne názory ani debata o budúcnosti, len vlastné pozície a to, či António Costa bude na […]
Menej ako 1 min. min.

Rokovania Smeru s európskymi socialistami uviazli podľa europoslankyne Moniky Beňovej na mŕtvom bode. „Dnes som kolegov zo strany informovala, že ja už so socialistami ďalej rokovať nebudem. Je to jednak nedôstojné a jednak vidím po troch týždňoch, ako ich nezaujímajú žiadne názory ani debata o budúcnosti, len vlastné pozície a to, či António Costa bude na päť rokov predsedom Rady,“ napísala v utorok na Facebooku.

Privatizovali ich Mečiarovi ľudia, dlhé roky zarábali na lukratívnej zmluve. Firma blízka HZDS je v konkurze

Práve Pokrokové spojenectvo socialistov a demokratov je frakciou, do ktorej Smer predtým patril a ktorá slovenskej vládnej strane pozastavila členstvo. Teraz sa už dlhší čas usiluje o návrat. Ako sa však zdá, rokovania sa nevyvíjajú podľa predstáv.

Podľa Beňovej sa socialisti totiž spreneverili svojim hodnotám a frakciu opustili voliči. „Ostalo im Nemecko, Dánsko, Malta a Španielsko. V Európskej komisii to bude ešte biednejšie, keďže Nemecko so socialistickým premiérom bude v Európskej komisii reprezentovať lobistka Ursula von der Leyenová, takže socialistom zostanú traja komisári,“ píše Beňová.

„Tie rokovania nikam neviedli. My sme si nastavili červené čiary, ktoré kvôli svojim voličom nemienime prekročiť, a oni to od nás vyžadujú,“ hovorí teraz pre HN europoslankyňa.

Smer mlčí

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 55% na dočítanie.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie