Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Klimatičtí propagandisté nyní tvrdí, že globální oteplování způsobuje mrazivé zimy a návaly chladu

Pro pochopení tohoto tvrzení je nyní potřeba se podívat do severnějších oblastí USA, případně do Kanady, kde nyní (opět) panuje poměrně mrazivá zima – a mají za sebou i rozsáhnou sněhovou bouři. V takovém počasí se jen stěží vede současná klimatická propaganda, podle které planeta doslova hoří. Nicméně propagandisté mají i na takové situace v […]
3 min.

Pro pochopení tohoto tvrzení je nyní potřeba se podívat do severnějších oblastí USA, případně do Kanady, kde nyní (opět) panuje poměrně mrazivá zima – a mají za sebou i rozsáhnou sněhovou bouři.

V takovém počasí se jen stěží vede současná klimatická propaganda, podle které planeta doslova hoří. Nicméně propagandisté mají i na takové situace v záloze patřičné vysvětlení: za nebývalou zimu, která nyní panuje v USA, může globální oteplování…

Kvůli globálnímu oteplování jsou zimy chladnější? To je podivné tvrzení, které propaguje Associated Press a její klimatický guru Seth Borenstein.

„Mrazivý vzduch, který normálně zůstává uvězněn v Arktidě, unikl a ponořil se hluboko do Spojených států na delší návštěvu, od které se očekává, že vyvolá drkotání zubů, ale nebude trhat rekordy,“ napsal Borenstein, jehož archiv příběhů AP je plný typické klimatické propagandy, kterou lze od liberálních novinářů očekávat.

„Je to příval studeného vzduchu, o kterém někteří odborníci říkají, že k němu dochází častěji, a paradoxně kvůli oteplování světa,“ pokračuje Seth.

Tvrzení, že chladnější zimy a časté přívaly chladného počasí jsou důsledkem globálního oteplování, není jen kontraintuitivní – je přímo absurdní a nevědecké.

To nezastavilo Borensteina, aby napsal stejný příběh a obviňoval globální oteplování pokaždé, když USA zažijí chladnější zimu, než je zima průměrná.

Klimatická propaganda zoufale usiluje o to, aby se toto orwellovské vyprávění ujalo, takže pojďme prolomit tyto poplašné zprávy a podívat se blíže na to, proč se tento narativ rozpadá i při sebemenším zkoumání.

1. Události polárního víru nejsou spojeny s emisemi nebo oteplováním

Koncept polárního víru – velké oblasti nízkého tlaku a studeného vzduchu obklopujícího póly – je dobře zdokumentován po celá desetiletí.

Zatímco narušení polárního víru může v určitých oblastech způsobit extrémně chladné počasí, tyto události nejsou vedlejším produktem lidských emisí nebo globálního oteplování.

Jak zdůrazňuje JunkScience, neexistují žádné jasné vědecké důkazy spojující tyto jevy s rostoucí globální teplotou. Pokus o jejich propojení je pouhým strašením ze strany mainstreamových médií jménem jejich plátců.

2. To, co se v 70. letech svádělo na ochlazování, se dnes svádí na oteplování 

V roce 1978 New York Times uvedl, že polární vír způsobí extrémní globální ochlazení. Koncem 70. let mainstreamová média připravovala své čtenáře na nadcházející dobu ledovou.

To je v příkrém rozporu s dnešním vyprávěním, kde se stejný jev používá jako důkaz globálního oteplování.

To jen odhaluje, jak se klimatický diskurz časem posunul tak, aby odpovídal příběhům a agendě, spíše než aby se držel přísných vědeckých standardů.

3. Finanční vazby mezi globalistickými nadacemi a AP

Zprávy AP o klimatu jsou silně financovány klimatickými a globalistickými nadacemi, které nalévají miliony do propagace poplašných narativů.

Tyto finanční pobídky zpochybňují objektivitu klimatického pokrytí AP.

Když je žurnalistika zajišťována organizacemi s jasnou ideologickou agendou, je obtížné oddělit fakta od pohádek vymyšlených na podporu agendy.

Klimatický alarm nebo věda?

Tvrzení, že globální oteplování způsobuje častější chladné počasí, se vymyká zdravému rozumu a vědecké důslednosti. Odráží širší trend, kdy je jakékoli extrémní počasí – horké nebo studené – připisováno změně klimatu, což vytváří příběh, který je zcela nevědecký.

Skutečná věda vyžaduje přísné důkazy a otevřenost debatě, nikoli vhodná vysvětlení, která se mění s politickými větry.

Skepse je základním kamenem vědeckého bádání a je zásadní při řešení složitých témat, jako je změna klimatu.

Zpráva agentury AP o tomto problému slouží jako připomínka toho, že musíme kriticky zhodnotit narativy, které nám jsou předkládány, zvláště když se zdá, že jsou vedeny spíše ideologickými nebo finančními motivacemi než tvrdými důkazy.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »