Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Koniec hádaniek. Odborník konečne vyvrátil populárnu teóriu o optimálnej teplote prania

16.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa). Pranie bielizne je na prvý pohľad jednou z najjednoduchších domácich prác. V praxi však celkom presne nevieme, pri akej teplote by sa mali prať konkrétne tkaniny. Najlepším príkladom je posteľná bielizeň. Odborník nepochybuje o tom, ktorý program je najlepší. Pranie bielizne je na prvý pohľad jednou z […]
Menej ako 1 min. min.

16.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Pranie bielizne je na prvý pohľad jednou z najjednoduchších domácich prác. V praxi však celkom presne nevieme, pri akej teplote by sa mali prať konkrétne tkaniny. Najlepším príkladom je posteľná bielizeň. Odborník nepochybuje o tom, ktorý program je najlepší.

Pranie bielizne je na prvý pohľad jednou z najjednoduchších domácich prác. V praxi však celkom presne nevieme, pri akej teplote by sa mali prať konkrétne tkaniny.
Foto: shutterstock/New Africa

V posteli trávime každý deň veľa času, preto by sme mali dbať na jej hygienu. Svieža a voňavá posteľná bielizeň je zárukou dobrého spánku. Mala by sa pravidelne meniť, najlepšie každé 2 až 3 týždne. Nestačí však len hodiť obliečky na vankúše do práčky, naliať do nej tekutinu a nastaviť najkratší program. Pri praní posteľnej bielizne je veľmi dôležitá teplota. Mnoho ľudí nevie, aká by mala byť.

Pri koľkých stupňoch by ste mali prať posteľnú bielizeň? 40 stupňov C je nesprávna odpoveď

Väčšina z nás perie posteľnú bielizeň pri 40 stupňoch C, pretože si myslíme, že je to dostatočne vysoká teplota na to, aby sme sa zbavili roztočov a nečistôt. Bohužiaľ, vôbec to tak nie je. – Posteľná bielizeň by sa mala prať pri 60 stupňoch v režime dlhého prania (viac ako dve hodiny), aby sa zabezpečilo odstránenie potu, chlpov, prachu a iných nečistôt, uviedol odborník z obchodu s posteľnou bielizňou John Ryan By Design v rozhovore pre the-express.com.

Vzhľadom na materiál je potrebné vrchné matrace prať pri nižšej teplote. – Obsahujú vysokokoncentrované výplne, ako je vlna, mäkký polyester alebo drvená pena, dodal odborník. Na pranie topperov bude najlepšia teplota 40 stupňov C a čo najmenšie množstvo odstreďovania.

Posteľnú bielizeň je potrebné prať oddelene od oblečenia a uterákov, pretože má úplne iné požiadavky.
Foto: shutterstock/New Africa

Ako prať posteľnú bielizeň v práčke? Nalejte do komory namiesto prostriedku na plákanie

Posteľnú bielizeň je potrebné prať oddelene od oblečenia a uterákov, pretože má úplne iné požiadavky. Nekombinujte obliečky na vankúše z rôznych tkanín. Saténová posteľná bielizeň sa zničí, ak ju budete prať spolu s flanelovou posteľnou bielizňou. Nezabudnite oddeliť farby. Biele obliečky na vankúše perte oddelene od farebných. Pred vložením obliečok na vankúše do práčky ich otočte naruby a zapnite zipsy a gombíky. Namiesto zmäkčovadla môžete do práčky dať niekoľko polievkových lyžíc octu. Tým sa odstráni nepríjemný zápach a účinne sa odstráni špina.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako vybieliť šedé obliečky? Jednoduchý domáci liek na bielenie posteľnej bielizne

Chcete posteľnú bielizeň ako v drahých kúpeľoch? Vždy ju perte týmto spôsobom. Je to obľúbený patent hotelierov

The post Koniec hádaniek. Odborník konečne vyvrátil populárnu teóriu o optimálnej teplote prania appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie