Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Lotyšská premiérka navrhla nominovať Dombrovskisa za eurokomisára

Lotyšská premiérka Evika Siliňová v pondelok navrhla nominovať Valdisa Dombrovskisa na post eurokomisára na nasledujúce funkčné obdobie exekutívy Európskej únie. Nomináciu ešte musí schváliť jej vláda. TASR o tom informuje podľa správy britského denníka The Guardian. Dombrovskis v Európskej komisii zastával viacero postov. Od roku 2019 bol jej výkonným podpredsedom, o rok neskôr sa stal […]
Menej ako 1 min. min.

Lotyšská premiérka Evika Siliňová v pondelok navrhla nominovať Valdisa Dombrovskisa na post eurokomisára na nasledujúce funkčné obdobie exekutívy Európskej únie. Nomináciu ešte musí schváliť jej vláda. TASR o tom informuje podľa správy britského denníka The Guardian.

Dombrovskis v Európskej komisii zastával viacero postov. Od roku 2019 bol jej výkonným podpredsedom, o rok neskôr sa stal aj eurokomisárom pre obchod. Predtým pôsobil ako eurokomisár zodpovedný za finančné služby.

Dombrovskis bol ministrom financií Lotyšska v rokoch 2002 – 2004, keď krajina vstúpila do EÚ a on sa stal poslancom Európskeho parlamentu. V roku 2009 po finančnej kríze, ktorá zasiahla celú Európu, sa stal lotyšským premiérom. Na funkciu rezignoval v novembri 2013, keď vyvodil politickú zodpovednosť za tragédiu spojenú s prepadnutím stropu nákupného centra, pri ktorej prišlo o život 54 ľudí.

Ako premiér dohliadal na program Medzinárodného menového fondu a škrty v štátnom rozpočte, čo sa premietlo do stabilizácie národnej ekonomiky a prijatia Lotyšska do eurozóny v januári 2014. Od novembra 2014 pôsobí v eurokomisii.

 

 

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie