Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Medzi Fideszom a KDNP je rozkol kvôli členstvu v európskych ľudovcov

V bloku maďarských vládnych strán Fidesz-KDNP je rozkol po tom, čo KDNP trvá na členstve v poslaneckom klube Európskej ľudovej strany (EPP) v Európskom parlamente, pričom Fidesz tvrdí, že EPP je ľavicový subjekt a je zástancom vojny. Informuje o tom portál 444.hu. “EPP je ľavicová strana vedená Manfredom Weberom, ktorá je žiaľ silne provojnová,” vyhlásil riaditeľ […]
Menej ako 1 min. min.

V bloku maďarských vládnych strán Fidesz-KDNP je rozkol po tom, čo KDNP trvá na členstve v poslaneckom klube Európskej ľudovej strany (EPP) v Európskom parlamente, pričom Fidesz tvrdí, že EPP je ľavicový subjekt a je zástancom vojny. Informuje o tom portál 444.hu.

“EPP je ľavicová strana vedená Manfredom Weberom, ktorá je žiaľ silne provojnová,” vyhlásil riaditeľ Fideszu pre komunikáciu Tamás Menczer v stredajšom rannom vysielaní komerčnej televízie ATV. Menczer dodal, že čaká, kedy vylúčia z tejto straníckej rodiny aj KDNP.

Strana TISZA, ktorú vedie Orbánov kritik, rýchlo rastie. Maďarského premiéra to netrápi, tvrdí analytik

Kvôli Menczerovmu vyjadreniu sa ATV obrátila na KDNP. “Otázka odchodu KDNP z EPP sa ani len nevynorila, pretože KDNP bolo riadnymi členom oboch predchodcov strany európskych ľudovcov,” reagoval predseda KDNP Zsolt Semjén, ktorý dodal, že jeho strana má historické právo v EPP.

“Prítomnosť KDNP v EPP je tiež národným záujmom, keďže je to je najsilnejšia frakcia v EP” dodal Semjén s poznámkou, že aj v EPP vládne niekoľko názorov, pričom KDNP posilňuje protivojnový pozíciu.

Fidesz opustil Európsku ľudovú stranu 18. marca. Príčinou boli nové ustanovenia, ktoré umožňujú pozastavenie členstva alebo vylúčenie celých skupín (strán) z radov ľudovcov.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie