Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Minister obrany otvoril veľtrh vojenskej techniky a predstavil nový slovenský samohybný mínomet

. Slovensko, 15. máj 2024 (AM, MOSR) – Podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák v utorok spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálom Danielom Zmekom slávnostne otvoril 11. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB Defence&Security 2024 v bratislavskej Inchebe. Na veľtrhu, ktorého partnerom je Ministerstvo obrany SR už od jeho premiéry, […]
Menej ako 1 min. min.

.

Slovensko, 15. máj 2024 (AM, MOSR) – Podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák v utorok spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálom Danielom Zmekom slávnostne otvoril 11. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB Defence&Security 2024 v bratislavskej Inchebe. Na veľtrhu, ktorého partnerom je Ministerstvo obrany SR už od jeho premiéry, sa už tradične prezentujú najnovšie produkty a služby pre obranné, bezpečnostné a záchranné zložky a tiež inovatívne a moderné obranné prístupy. Súčasťou veľtrhu sú opäť aj Ozbrojené sily SR so statickými aj dynamickými ukážkami.

 

 

“Silný a dynamický obranný priemysel je v transatlantickom priestore zásadným predpokladom pre bezpečnosť a stabilitu nás a našich spojencov. Slovensko si uvedomuje svoju úlohu v tejto oblasti a nechce zaostávať,” uviedol pri príležitosti otvorenia veľtrhu IDEB šéf rezortu obrany Robert Kaliňák, ktorý pripomenul, že veľtrh má v tejto súvislosti nenahraditeľnú úlohu – slovenským firmám obranného priemyslu pomáha otvárať dvere na svetové trhy.

 

 

 

 

 

Na veľtrhu IDEB Defence&Security, ktorý je pre návštevníkov otvorený 14. – 16. mája 2024, prezentuje produkty a služby pre obranu a bezpečnosť viac ako 100 vystavovateľov z 12 krajín. Viac ako 40 vystavovateľov z celkového počtu sú zástupcovia slovenského obranného priemyslu, vrátane zbrojárskych podnikov rezortu obrany.

 

AM-120

 

Šéf rezortu obrany Robert Kaliňák na veľtrhu slávnostne predstavil spolu s predsedom predstavenstva ZTS Špeciál Miroslavom Simom najnovší produkt slovenského obranného priemyslu – nový samohybný mínomet AM-120. Mínomet kalibra 120 mm je výnimočný aj tým, že má kadenciu 20 rán za minútu a bol vyvinutý v štátnej akciovej spoločnosti ZTS Špeciál v Dubnici nad Váhom. Slovenský samohybný mínomet je na podvozku Tatra 815-7 6×6 s pancierovou kabínou Puma L2 Long. Veža má sklon 40° až 80°.
Minimálny dosah je 504 metrov, maximálny 8 600 metrov.

Peter Nagy

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

The post Minister obrany otvoril veľtrh vojenskej techniky a predstavil nový slovenský samohybný mínomet appeared first on Armádny magazín.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie