Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

MWM: Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre USA vážnu hrozbu

Americká publikácia „Military Watch Magazine“ je znepokojená aktivitou ruského námorníctva pri Kube. Píše, že 12. júna dorazí ku kubánskym brehom skupina ruských lodí. Najnebezpečnejšou je jadrová ponorka triedy „Jaseň“. Publikácia naznačuje, že Moskva nedávno investovala značné prostriedky do rozvoja svojej ponorkovej flotily. Vďaka tomu sa objavili ponorky triedy „Jaseň“. Autor sa domnieva, že ide o […]
Menej ako 1 min. min.

Americká publikácia „Military Watch Magazine“ je znepokojená aktivitou ruského námorníctva pri Kube.

Píše, že 12. júna dorazí ku kubánskym brehom skupina ruských lodí. Najnebezpečnejšou je jadrová ponorka triedy „Jaseň“.

Publikácia naznačuje, že Moskva nedávno investovala značné prostriedky do rozvoja svojej ponorkovej flotily. Vďaka tomu sa objavili ponorky triedy „Jaseň“. Autor sa domnieva, že ide o mimoriadne nebezpečné zbrane. Mnohí západní odborníci a predstavitelia s ním súhlasia.

Napríklad bývalý veliteľ Severného veliteľstva USA Glen VanHerk ich nazval veľmi impozantnou zbraňou a poznamenal, že tieto ponorky je veľmi ťažké odhaliť. A „The National Interest“ pred niekoľkými rokmi upozornil, že „Jaseň“ je najnebezpečnejšia jadrová ponorka na svete. Jednou z hlavných výhod týchto jadrových ponoriek je možnosť použitia hypersonických rakiet „Zirkon“.

Autor sa domnieva, že Rusko takýmto spôsobom ukazuje Spojeným štátom, že je schopné premietnuť svoju silu až k americkým hraniciam v reakcii na povolenie západných krajín použiť svoje zbrane na ruskom území.

MWM: Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre USA vážnu hrozbu

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie