Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Najväčší svetový podzemný obchodný komplex

www.slovanskenoviny.sk/rss SubTropolis sú umelo vytvorené podzemné priestory s rozlohou 5 100 000 metrov štvorcových, nad riekou Missouri v Kansas City (Missouri, USA), ide údajne o najväčšie podzemné sklady na svete. SubTropolis využíva približne 55 podnikov a organizácií. Priestory sú vytvorené firmou Kansas City Chiefs Lamarom Huntom z Hunt Midwest Real Estate Development, Inc. a boli […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

SubTropolis sú umelo vytvorené podzemné priestory s rozlohou 5 100 000 metrov štvorcových, nad riekou Missouri v Kansas City (Missouri, USA), ide údajne o najväčšie podzemné sklady na svete. SubTropolis využíva približne 55 podnikov a organizácií.

Priestory sú vytvorené firmou Kansas City Chiefs Lamarom Huntom z Hunt Midwest Real Estate Development, Inc. a boli označené ako „najväčší svetový podzemný obchodný komplex“.

SubTropolis vyťažený z vápencovej bane Bethany Falls leží miestami 49m pod povrchom. Má raster štôlní vysokých 4,9m a šírky 12m, oddelených štvorcovými stĺpmi – 7,6m vápencovými piliermi vytvorenými ťažbou tvrdých rudných hornín.

Komplex obsahuje 11km osvetlených spevnených ciest a niekoľko kilometrov železničnej trate. V súčasnosti je obsadených viac ako 560 000 m2 a 740 000 m2 je k dispozícii pre budúcu expanziu.

V bani sa celoročne udržiava teplota 18 – 21 °C.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Príspevok Najväčší svetový podzemný obchodný komplex je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie