Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Následkom údajov z amerického trhu práce klesá hodnota Bitcoinu – oplatí sa investovať do altcoinov?

Minulý týždeň v piatok sa na kryptotrhu udiali dramatické zmeny. Bitcoin sa prepadol o takmer 3-tisíc dolárov za menej než 7 hodín. Hlavným dôvodom tohto pádu sú nové údaje z amerického trhu práce, ktoré naznačujú nárast nezamestnanosti. Táto situácia medzi investormi vyvolala množstvo otázok a neistôt. Jednou z nich je, či je práve teraz ten […]
Menej ako 1 min. min.

Minulý týždeň v piatok sa na kryptotrhu udiali dramatické zmeny. Bitcoin sa prepadol o takmer 3-tisíc dolárov za menej než 7 hodín. Hlavným dôvodom tohto pádu sú nové údaje z amerického trhu práce, ktoré naznačujú nárast nezamestnanosti. Táto situácia medzi investormi vyvolala množstvo otázok a neistôt. Jednou z nich je, či je práve teraz ten správny čas na kúpu altcoinov?

Zhrnutie

Hodnota Bitcoinu a väčšiny kryptomien prudko klesla po zverejnení údajov o nezamestnanosti v USA.
Nezamestnanosť v USA stúpla z 3,9 % na 4 %, čo vyvolalo obavy na finančných trhoch.
Investori začali predávať aktíva, aby minimalizovali riziko, čo viedlo k poklesu nielen hodnoty kryptomien, ale aj akcií a zlata.
DXY zaznamenal nárast o 0,8 % kvôli rastúcej nezamestnanosti a obavám investorov, ktorí hľadali bezpečnejšie investície.

Navštíviť 99Bitcoins

Bitcoin sa za 7 hodín prepadol o takmer 3-tisíc dolárov

Prudký prepad hodnoty nielen Bitcoinu, ale väčšiny kryptomien aj ďalších investičných aktív, spôsobilo zverejnenie údajov o nezamestnanosti v USA. Nezamestnanosť v Spojených štátoch totiž stúpla z 3,9 na 4 percentá, čo na finančných trhoch vyvolalo značné obavy. Investori preto začali predávať svoje aktíva, aby minimalizovali svoju expozíciu voči trhom a to viedlo k pádu nielen kryptomien, ale aj akcií a zlata.

Bitcoin, ktorý sa predtým obchodoval na úrovni okolo 72 000 dolárov, tak zaznamenal prudký pokles pod úroveň 69 000 dolárov. Dôvodom korelácie aktív, spôsobenou hromadným predajom, postihol aj väčšinu altcoinov, ktorých pokles bol niekoľkonásobne vyšší. Reakcia trhu bola okamžitá a silná. Obavy z rastúcej nezamestnanosti a posilnenie amerického doláru spôsobili, že investori pre svoje investície hľadali bezpečnejšie úložisko. To viedlo k nárastu dopytu po aktívach, ako je dolárový index DXY, ktorý v piatok zaznamenal nárast 0,8 %. Tento jav jasne reprezentuje citlivosť kryptomien na makroekonomické ukazovatele a globálne finančné udalosti.

Altcoiny klesli ešte viac. Je vhodná doba na ich kúpu?

Altcoiny často reagujú na trhové trendy intenzívnejšie ako samotný Bitcoin. Potvrdzuje to aj pohľad na piatkový cenový graf popredných alternatívnych kryptomien. Kým BTC zaznamenal pokles o zhruba 4 percentá, mnohé altcoiny a meme tokeny sa prepadli o desiatky percent. Dôvodom väčšieho poklesu je ich nižšia trhová kapitalizácia, čo spôsobuje vyššie cenové výkyvy aj pri menších objemoch obchodovania.

Z dlhodobej snahy Bitcoinu o opätovný nárast na hladinu budúcich maxím by mohli profitovať práve držitelia altcoinov. Existuje šanca, že tie by im mohli priniesť ešte vyššie zisky. Podľa historických údajov vieme, že ak Bitcoin začne opäť rásť, nastane korelácia aktív. To znamená rast aj pre altcoiny, no často v oveľa väčšej miere. V skratke, v období rastu Bitcoinu tak altcoiny zaznamenávajú vyššie percentuálne zisky.

Pri aktuálnych cenách altcoinov je preto vhodné zvážiť ich kúpu a taktiež sa rozhliadnuť po úplne nových a ambicióznych projektoch. Mnohé nové projekty prichádzajú s inovatívnymi technológiami a aplikáciami, ktoré môžu na svojej hodnote a popularite len získať. Pri výbere takýchto projektov je však dôležité spraviť si dôkladný prieskum. Predovšetkým sa treba sa zamerať na tím stojaci za projektom, technológie, ktoré ponúkajú a ich plán na budúci rozvoj.

Predpredaj 99Bitcoins prekonal 2 milióny dolárov a stále rastie

Jedným z takýchto projektov je 99Bitcoins, ponúkajúci inovatívny learn-to-earn koncept. Projekt zaznamenal výrazný úspech už pri svojom predpredaji. Ten, prostredníctvom tokenu 99BTC, ktorý je srdcom projektu, prekonal hranicu dvoch miliónov dolárov a naďalej rastie. Predpredaj je prvým a dôležitým krokom v pláne prejsť zo štandardu ERC-20 Ethereovej siete na BRC-20, čo reflektuje technologický pokrok a ambície projektu.

Projekt 99Bitcoins láka investorov. Zdroj: 99Bitcoins

Vyššie spomenutý koncept learn-to-earn predstavuje mechanizmus, ktorý umožňuje investorom zarábať natívne tokeny 99BTC učením sa o kryptomenách. Projekt 99Bitcoins ponúka až 79 hodín učebných materiálov, videí a tutoriálov. Tento jedinečný model tak dokopy umožňuje investorom získať nové vedomosti o dynamickom svete kryptomien a zároveň si zaistiť pasívny príjem v podobe $99BTC tokenov.

Súčasťou výhod investovania do tohto projektu je aj možnosť stakingu s aktuálnou ročnou návratnosťou 819 %. Staking je proces, pri ktorom držitelia kryptomeny zamknú svoje mince do blockchainu a na oplátku získavajú spomínané odmeny. Stakingom sa zároveň pomáha zabezpečiť stabilita celej siete.

Projekt 99Bitcoins okrem stakingu umožňuje aj účasť na airdrope, prostredníctvom ktorého môže náhodne vybraných 99 skorých investorov získať Bitcoiny v celkovej hodnote až 99 000 dolárov. Airdrop je forma distribúcie kryptomien priamo do peňaženiek používateľov, využívaný často ako spôsob odmeny za vernosť.

Využiť predpredaj môžete na jeho oficiálnej webstránke, kde si token $99BTC kúpite výmenou za kryptomeny ETH, BNB alebo USDT. Cena jedného tokenu je v aktuálnej fáze 0,00108 dolára.

Kúpiť 99Bitcoins

Zarábajte nové tokeny prostredníctvom P2E hry eTukTuk

Aj projekt eTukTuk prináša v rámci svojej štruktúry model, ktorý umožňuje hráčom zarábať natívne tokeny TUK prostredníctvom mechanizmu play-to-earn (P2E). Hraj a zarábaj, ako by sa tento názov dal preložiť do slovenčiny, je koncept, pri ktorom používatelia získavajú odmeny vo forme tokenov úspešným plnením herných výziev. Účasťou v hre eTukTuk tak môžu hráči získať nové tokeny TUK, ktoré možno použiť na nákup herných predmetov alebo ich obchodovať za iné kryptomeny.

Princíp hry je jednoduchý – čím rýchlejšie a úspornejšie jazdíte s elektrickým taxíkom, tým viac zarobíte. Súčasný predpredaj natívneho tokenu TUK vám ponúka jedinečnú príležitosť zahrať si túto hru medzi prvými. Účasťou v predpredaji tiež získate skorý prístup k špeciálnym herným odmenám a unikátnym vylepšeniam.

Crazy Tuktuk taxi. Zdroj: www.etuktuk.io

Držaním TUK tokenov majitelia získavajú prístup k exkluzívnym benefitom, ako sú napríklad stakingové odmeny v aktuálnej výške 81 %.Táto integrácia hernej a blockchain technológie vytvára dynamické a atraktívne prostredie pre hráčov aj investorov.

Špekuluje sa tiež o včasnom vstupe projektu eTukTuk na hlavné kryptomenové burzy. Ideálny čas na zaistenie si natívnych tokenov projektu preto máte práve teraz. Svoju zásobu TUK si kúpite prostredníctvom kryptomien BNB, ETH alebo USDT priamo na webstránke projektu.

Kúpiť TUK

Záver

Zverejnenie údajov o nezamestnanosti na americkom trhu práce spôsobilo výrazné otrasy na kryptomenovom trhu. Nevyhol sa im ani Bitcoin, ktorý klesol o takmer 3-tisíc dolárov za menej než 7 hodín. Po relatívnom stabilizovaní môžu altcoiny, ktoré zaznamenali ešte výraznejší pokles, predstavovať vhodnú investičnú príležitosť. Ich momentálne nízke ceny môžu byť na nákup viac než vhodné. Profitovať z toho môžu najma investori, ktorí sú pripravení držať ich dlhodobo.

Súčasný stav kryptomenového trhu tak môže byť výzvou, ale aj príležitosťou pre strategických investorov. Zároveň platí, že dôkladné zváženie potenciálu jednotlivých projektov a sledovanie trendov môže pomôcť minimalizovať riziká a maximalizovať zisky.

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o čo si môžete dovoliť prísť!

The post Následkom údajov z amerického trhu práce klesá hodnota Bitcoinu – oplatí sa investovať do altcoinov? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie