Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Našli ste zraneného, chorého, poškodeného alebo uhynutého živočícha?

Zviera nie je vec, a preto je dôležité nebyť ľahostajný. Riešte situáciu hneď a nahláste na príslušné orgány. Ak nájdete zranené, choré alebo uhynuté zviera, je dôležité vedieť, ako správne postupovať. Kontaktujte číslo 112 alebo pohotovostné čísla záchranných zariadení. Kontakty nájdete na stránke sopsr.sk. Pri nájdení vtáčieho mláďaťa postupujte opatrne. Web zachranazvierat.sk varuje, že dať mláďaťu jedlo alebo […]
Menej ako 1 min. min.

Zviera nie je vec, a preto je dôležité nebyť ľahostajný. Riešte situáciu hneď a nahláste na príslušné orgány.

Ak nájdete zranené, choré alebo uhynuté zviera, je dôležité vedieť, ako správne postupovať. Kontaktujte číslo 112 alebo pohotovostné čísla záchranných zariadení. Kontakty nájdete na stránke sopsr.sk.

Pri nájdení vtáčieho mláďaťa postupujte opatrne. Web zachranazvierat.sk varuje, že dať mláďaťu jedlo alebo vodu je nesprávne. Ak je vtáča neoperené, skúste ho vrátiť do hniezda alebo kontaktujte záchrannú stanicu. Podchladené mláďa zohrejte na predhriatom uteráku.

Pri náraze vtáka do okna ho umiestnite do kartónovej krabice s výstelkou z papierových vreckoviek. Nepoužívajte klietky. Krabicu umiestnite na tiché, teplé a tmavé miesto. Ak sa vtáčik do hodiny nespamätá, kontaktujte záchrannú stanicu alebo ŠOP (ŠOP Bratislava 0903 298 333, hlavný zoológ ŠOP 0911 390 115).

Predchádzajte nárazom vtákov do okien pomocou špeciálnych fólií alebo samolepiek. Efektívne sú viaceré menšie prvky ako jedna veľká samolepka. Osvedčili sa zvislé pásiky alebo sústavy kruhov, najlepšie v oranžovej farbe. Alternatívou sú svetlé závesy, stiahnuté žalúzie alebo sieťky proti hmyzu.

Podozrenie na týranie zvieraťa nahláste na Zelenú linku MŽP SR na číslo 0800 144 440 alebo e-mailom na zelena.linka@enviro.gov.sk. Anonymne môžete ohlásiť aj porušovanie zákonov na ochranu životného prostredia.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie