Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Návrh zákona o RTVS je škodlivý, nezmyselný a podľa Šimečku ťahá Slovensko preč z civilizovanej Európy (video)

„Robia to preto, aby sa mohli zabetónovať pri moci,“ povedal predseda hnutia Progresívne Slovensko.
Menej ako 1 min. min.

15.5.2024 (SITA.sk) – Vládny návrh zákona, ktorý mení fungovanie RTVS, je škodlivý, nezmyselný a ťahá nás preč z civilizovanej Európy. Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal predseda opozičného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Ako ďalej uviedol, návrh zákona ako keby pochádzal z „manuálu autokratov a diktátorov po celom svete“. Jednou z kľúčových vecí, ktoré sa autokrati snažia ovládnuť, sú podľa Šimečku popri bezpečnostných zložkách práve médiá.

Zabetónovanie pri moci

„Presne to isté robí aj táto vláda. Oni nepredložili ani nepredkladajú jediný relevantný argument, prečo je nutné zrušiť RTVS,“ vyhlásil Šimečka. Cieľom koalície je podľa neho vytvoriť novú inštitúciu, ktorá bude z 90 percent fungovať rovnako, ale budú ju môcť kontrolovať.

„Robia to preto, aby sa mohli zabetónovať pri moci,“ skonštatoval šéf PS. Doplnil, že návrh absolútne nerieši problémy, ktoré RTVS v skutočnosti má. „A je aj v rozpore s tým, čo si prajú zamestnanci RTVS,“ povedal Šimečka.

Protestné zhromaždenie

Predseda progresívcov zároveň pripomenul, že v stredu o 18:00 organizujú na bratislavskom Námestí slobody protestné zhromaždenie na podporu RTVS. „Chceme podporiť zamestnancov RTVS a postaviť sa za silné verejnoprávne médiá na Slovensku,“ dodal Šimečka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Poslanci Národnej rady SR v stredu otvorili 14. parlamentnú schôdzu s jediným bodom programu, a to prerokovaním nového vládneho návrhu zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Prijatím nového zákona zanikne súčasné verejnoprávne médium Rozhlas a televízia Slovenska a vznikne nová Slovenská televízia a rozhlas.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase, Predseda hnutia Progresívne Slovensko
Zdroj: SITA.sk – Návrh zákona o RTVS je škodlivý, nezmyselný a podľa Šimečku ťahá Slovensko preč z civilizovanej Európy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie