Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nehoda v zahraničí môže byť nepríjemná záležitosť. Takto by ste mali postupovať

Leto je v plnom prúde a v zahraničí môže na nás číhať niekoľko nástrah. Napríklad aj dopravná nehoda. Nie vždy to však musí byť také zlé, stačí sa držať niekoľkých krokov. O téme informoval denník Pravda. Ak už takáto situácia nastane, prvým krokom je zabezpečiť bezpečnosť pre seba a ostatných účastníkov nehody, prípadne poskytnúť prvú pomoc alebo […]
Menej ako 1 min. min.

Leto je v plnom prúde a v zahraničí môže na nás číhať niekoľko nástrah. Napríklad aj dopravná nehoda. Nie vždy to však musí byť také zlé, stačí sa držať niekoľkých krokov. O téme informoval denník Pravda.

Ak už takáto situácia nastane, prvým krokom je zabezpečiť bezpečnosť pre seba a ostatných účastníkov nehody, prípadne poskytnúť prvú pomoc alebo rovno zavolať na 112. Nezabudnite na reflexnú vestu, výstražný trojuholník a výstražné svetlá.

V prípade dopravnej nehody vždy zavolajte políciu. Tá vám dokáže pomôcť aj v prípade jazykovej bariéry s druhým účastníkom nehody. Pokiaľ sa nehoda stane na diaľnici a vy nechcete riskovať nekonečné zápchy, situáciu ihneď zdokumentujte fotografiami a videami, aby bol úsek čo najskôr prejazdný.

Ako v takomto prípade postupovať? Zdroj: shutterstock.com/Atiwat Witthayanurut

V ďalšom kroku si vymeňte s druhým účastníkom nehody všetky potrebné údaje. Budete potrebovať meno a priezvisko, trvalý pobyt, údaje o poistení vozidla, evidenčné číslo vozidla a krajinu pôvodu, ale aj číslo bielej, respektíve zelenej karty.

Nezabudnite ani na vyplnenie správy o nehode. V rámci EÚ sa toto tlačivo obsahovo nelíši – ak máte teda správu v slovenčine, v tomto jazyku ju aj vyplňte. Všetky polia vypíšte čo najdôslednejšie. V prípade cudzieho jazyka si pomôžte napríklad prekladačom vo vašom smartfóne.

Nakoniec netreba zabudnúť na kontaktovanie asistenčnej služby vašej poisťovne. Tam vám vedia poradiť aj s vyplnením správy o nehode či ďalšími úkonmi.

Dopravná nehoda

Dopravná nehoda je nepredvídaná kolízia jedného alebo viacerých dopravných prostriedkov, pri ktorej dôjde k škode na majetku alebo zraneniu osôb. Zvyčajne sa pod týmto termínom chápe nehoda v cestnej premávke, patria sem však aj nehody na železnici alebo v leteckej doprave.

Za dopravnú nehodu je považovaná aj škodová udalosť, ak nie je splnená niektorá z povinností účastníka škodovej udalosti, je vodič zúčastneného vozidla pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietol podrobiť vyšetreniu na zistenie ich požitia, alebo sa účastníci škodovej udalosti nedohodli na jej zavinení.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

The post Nehoda v zahraničí môže byť nepríjemná záležitosť. Takto by ste mali postupovať appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie