Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nie je lepší deň na cestovanie lietadlom. Rozhoduje aj čas. To ovplyvňuje vašu pohodu

10.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/frantic00). Ako dopravný prostriedok si čoraz častejšie vyberáme lietadlo. Má to veľa výhod, no nákup leteniek môže byť náročný. Skokové ceny často narúšajú plánovanie dovolenkového rozpočtu. Skontrolujte si, kedy sú letenky najlacnejšie a čo robiť, aby ste sa v lietadle cítili dobre. Zlepšíte tak svoje pohodlie. Kedy sú letenky […]
Menej ako 1 min. min.

10.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/frantic00).

Ako dopravný prostriedok si čoraz častejšie vyberáme lietadlo. Má to veľa výhod, no nákup leteniek môže byť náročný. Skokové ceny často narúšajú plánovanie dovolenkového rozpočtu. Skontrolujte si, kedy sú letenky najlacnejšie a čo robiť, aby ste sa v lietadle cítili dobre. Zlepšíte tak svoje pohodlie.

Kedy sú letenky najlacnejšie a čo robiť, aby ste sa v lietadle cítili dobre?
Foto: shutterstock/frantic00

Slováci sú čoraz ochotnejší chodiť na dovolenky do zahraničia. Sme zvedaví na svet a chceme spoznávať rôzne kultúry, preto často využívame atraktívne ponuky cestovných kancelárií. Pre niektorých ľudí je let lietadlom nepríjemným zážitkom, a tak si cestu snažia spríjemniť rôznymi spôsobmi. Ukazuje sa však, že existuje jeden problém, ktorý môže byť zásadný pre zlepšenie nášho blahobytu.

Čo robiť, aby ste sa v lietadle cítili dobre? Vyberte si tento deň a nebudete ľutovať

Napadlo vám niekedy, že deň v týždni môže byť dôležitý pre vašu pohodu počas letu lietadlom? Fínska spoločnosť HappyOrNot, ktorá vyrába zariadenia merajúce spokojnosť zákazníkov, túto problematiku podrobne preskúmala. Na letiskách v 30 krajinách boli nainštalované terminály, vďaka ktorým mohol každý cestovateľ anonymne ohodnotiť svoju náladu v reálnom čase. Dôkladnou analýzou názorov 10 miliónov cestujúcich sa dospelo k určitým záverom.

Najlepší deň na cestovanie je utorok. Spokojnosť cestovateľov v ten deň dosiahla 83,4 %. V tesnom závese za ním nasledovala streda a štvrtok.

Nevyberajte si však lety s odletom v nedeľu. Tento deň v týždni sa medzi cestovateľmi vyznačuje najmenšou spokojnosťou. Ukazuje sa, že hodiny ovplyvňujú aj pozitívne pocity počas letu. Najspokojnejší budeme pri lete o 9:00 a najmenej spokojní medzi 2 a 3:00.

POZRITE TIEŽ AJ: Urobte to hneď po vstupe do hotelovej izby. Neskôr už bude neskoro. „Zakaždým“

Kedy sú letenky najlacnejšie? V týchto dňoch ich kúpite oveľa lacnejšie

Pri plánovaní dovolenky v zahraničí je jednou z najdôležitejších otázok cena leteniek. Väčšinou zhltnú veľkú časť dovolenkového rozpočtu, a preto radi uchmatneme akciové lístky. Ak to začneme robiť v dostatočnom predstihu, máme šancu získať skvelé ponuky a tým ušetriť. Záleží na dňoch nákupu?

Ukazuje sa, že áno. Najviac zliav je v strede týždňa, teda v utorok a stredu, a vtedy je najlepšie kupovať letenky. Platí však jedno pravidlo. Nikdy sa nepripútajte k cene, ktorú v danom momente vidíte a ak ste s ňou spokojní, s kúpou nečakajte. Výkyvy môžu nastať aj v ten istý deň a rozdiel vo výške v závislosti od smeru môže byť až niekoľko desiatok eur.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Priamo od zamestnanca letiska. Vďaka nej váš kufor odíde ako prvý

Radšej schovajte prepitné do vrecka. V týchto krajinách nie je vítané

The post Nie je lepší deň na cestovanie lietadlom. Rozhoduje aj čas. To ovplyvňuje vašu pohodu appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie