Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Nové objednávky v priemysle výrazne zrýchlili tempo poklesu. V niektorých odvetviach až dvojnásobne

Hodnota nových objednávok v priemysle v marci 2024 medziročne klesla o 16,9 percenta a dosiahla objem 5,38 miliardy eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky medzimesačne znížili o 4,6 percenta. Informoval o tom Štatistický úrad. Zníženie objemov marcových objednávok vo všetkých 12 mesačne sledovaných odvetviach priemyslu sa prejavilo viac než dvojnásobným zrýchlením tempa medziročného poklesu […]
Menej ako 1 min. min.

Hodnota nových objednávok v priemysle v marci 2024 medziročne klesla o 16,9 percenta a dosiahla objem 5,38 miliardy eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky medzimesačne znížili o 4,6 percenta. Informoval o tom Štatistický úrad.

Zníženie objemov marcových objednávok vo všetkých 12 mesačne sledovaných odvetviach priemyslu sa prejavilo viac než dvojnásobným zrýchlením tempa medziročného poklesu nových objednávok celkovo v priemysle.

Štart roka tigrím tempom. Len dvom krajinám Únie rástla ekonomika rýchlejšie ako nám

Objednávky sa v marci 2024 medziročne najvýraznejšie znížili vo výrobe odevov, výrobe ostatných dopravných prostriedkov, výrobe a spracovaní kovov, výrobe motorových vozidiel, návesov a prívesov a vo výrobe kovových konštrukcií okrem strojov a zariadení.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie