Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nové testy v autoškolách trápia Slovákov. Neúspešných žiakov je dvakrát viac

Počet neúspešných žiakov v autoškolách výrazne vzrástol. Nové testy na vodičský preukaz mali predchádzať podvodom. Zdá sa, že štátna stratégia bola účinná, pretože počet neúspešných skúšok sa takmer zdvojnásobil. Poukazuje na to portál Topspeed.sk. Pre seriózne autoškoly to údajne nie je problém. Nové testovanie skôr postihuje autoškoly, ktoré zanedbávajú teoretickú prípravu, alebo žiakov, ktorí sa na […]
Menej ako 1 min. min.

Počet neúspešných žiakov v autoškolách výrazne vzrástol. Nové testy na vodičský preukaz mali predchádzať podvodom. Zdá sa, že štátna stratégia bola účinná, pretože počet neúspešných skúšok sa takmer zdvojnásobil. Poukazuje na to portál Topspeed.sk.

Pre seriózne autoškoly to údajne nie je problém. Nové testovanie skôr postihuje autoškoly, ktoré zanedbávajú teoretickú prípravu, alebo žiakov, ktorí sa na skúšku pokúšajú ísť nepripravení.

Čísla sú alarmujúce

Percento uchádzačov o vodičský preukaz, ktorí neuspeli v teoretickom teste pod vedením dopravného inšpektorátu, je teraz takmer dvojnásobné oproti predchádzajúcemu obdobiu.

V súčasnosti je neúspešných takmer 24 percent skúšok. Predtým, keď sa testy ešte vypĺňali klasicky na papieri, bolo neúspešných približne 12 percent.

„Všetci chceme lepších vodičov, vyššiu bezpečnosť na cestách, zníženie nehodovosti a menej usmrtených osôb,“ uviedol Jozef Rohaľ zo Slovenskej komory výcvikových zariadení autoškôl. Podľa neho je zvýšená náročnosť testov v autoškolách opodstatnená.

V Trnavskom kraji žiaci autoškôl dosiahli najhoršie výsledky v teoretických skúškach, pričom percento neúspešných testov dosiahlo najvyššiu úroveň – 26 percent. Naopak, v Žilinskom kraji budúcim vodičom išlo najlepšie, keďže mali percentuálne najnižšiu mieru neúspešných skúšok na úrovni 21,5 percenta.

Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl konštatuje, že nová forma testovania efektívne funguje a žiaci, pokiaľ ide o počítačové zručnosti, s ňou zvyčajne nemajú problém. Neprekvapivo, najľahšie sa s ňou vysporadúvajú mladšie generácie, ktoré sú zvyknuté na digitálne technológie. V kurzoch autoškôl sa často vyskytujú vo väčšom počte mladší uchádzači.

Budúci vodiči majú možnosť vyskúšať si online test na vodičský preukaz v pohodlí domova, čo im pomôže lepšie sa pripraviť na skutočnú skúšku.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Ako sa zmenili testy v autoškolách?

Skúšobné testy v autoškolách sú založené na obsahu učebných osnov vodičských kurzov. Databáza obsahuje 1 400 otázok v 10 rôznych oblastiach, ktoré sa týkajú pravidiel cestnej premávky, priority v jazde, rýchlostných limitov, znakov a zariadení v cestnej premávke, schopnosti vyhodnotiť dopravné situácie a postupy v prípade dopravnej nehody.

Otázky zahŕňajú aj teóriu vedenia vozidla, predpisy o dokladoch k vozidlu a informácie o jeho konštrukcii a údržbe.

Elektronický test pozostáva z otázok, ktoré náhodne vygeneruje informačný systém v závislosti od požadovanej skupiny vodičského oprávnenia. Testy majú 40 otázok a žiak na ne musí odpovedať do 30 minút.

Za jednotlivé otázky môže žiak získať 1,2,3 alebo 4 body. Celkový súčet bodov, ktoré možno získať, je 100. Testom prejdú len žiaci, ktorí získajú minimálne 90 bodov.

„Skutočnosť, že teoretickú časť absolvujú len kvalitne pripravení žiadatelia o vodičské oprávnenie, by sa teda mala prejaviť v praxi napríklad znížením počtu dopravných nehôd a ich obetí,” povedal bývalý minister vnútra Roman Mikulec.

The post Nové testy v autoškolách trápia Slovákov. Neúspešných žiakov je dvakrát viac appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie