Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Obchodný deficit Spojeného kráľovstva v máji zaznamenal pokles

Obchodný deficit Spojeného kráľovstva sa v máji 2024 znížil, ale za tri mesiace od začiatku marca do konca mája vzrástol. Ukázali to vo štvrtok údaje štatistického úradu ONS. Informuje agentúra Reuters a portál RTTNews. Konkrétne, schodok zahranično-obchodnej bilancie Spojeného kráľovstva sa v máji znížil na 4,89 miliardy libier (5,79 miliardy eur) zo smerom nadol revidovaných 6,42 libier […]
Menej ako 1 min. min.

Obchodný deficit Spojeného kráľovstva sa v máji 2024 znížil, ale za tri mesiace od začiatku marca do konca mája vzrástol. Ukázali to vo štvrtok údaje štatistického úradu ONS. Informuje agentúra Reuters a portál RTTNews.

Konkrétne, schodok zahranično-obchodnej bilancie Spojeného kráľovstva sa v máji znížil na 4,89 miliardy libier (5,79 miliardy eur) zo smerom nadol revidovaných 6,42 libier v apríli.

Nový britský premiér Starmer prisľúbil vylepšiť pobrexitovú dohodu s Európskou úniou

Dovoz pritom medzimesačne klesol o 2,8 percenta na 74,7 miliardy libier a vývoz sa znížil o 0,9 percnta na 69,8 miliardy libier.

Štatistiky ukázali tiež, že dovoz tovarov klesol v máji o 4,6 percenta, najmä v dôsledku nižšieho importu z Európskej únie, zatiaľ čo dovoz služieb naopak vzrástol o 0,4 percenta.

A zároveň, vývoz tovaru sa znížil o 2,5 percenta v dôsledku poklesu exportu do Európskej únie, ale vývoz služieb stúpol o 0,3 percenta.

Za tri mesiace do konca mája 2024 sa obchodný deficit Spojeného kráľovstva zvýšil o 1,6 miliardy libier na 9,2 miliardy libier, informoval ONS. Dôvodom bol pokles exportu o 0,9 percenta a nárastu importu o 1,9 percenta.

Štatistiky odhalili, že deficit v obchode s tovarom za tri mesiace do mája 2024 vzrástol o 3,3 miliardy libier na 48,2 miliardy libier, zatiaľ čo prebytok v obchode so službami sa zvýšil o 1,7 miliardy libier na 39 miliárd libier.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie