Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ondruš chce urobiť všetko preto, aby v Európskom parlamente reprezentoval slovenské záujmy

Zvolený poslanec do Európskeho parlamentu za Hlas-SD Branislav Ondruš sľubuje, že v Európe bude hlasom ľudí zo Slovenska. Urobí všetko preto, aby vždy reprezentoval národno-štátne záujmy Slovenska. Skonštatoval to na pondelkovej tlačovej konferencii k výsledkom sobotných volieb do europarlamentu. “Strana Hlas-SD bude v Európskom parlamente pracovať predovšetkým na tom, aby sa európske inštitúcie vrátili naspäť Slovákom, aby […]
Menej ako 1 min. min.

Zvolený poslanec do Európskeho parlamentu za Hlas-SD Branislav Ondruš sľubuje, že v Európe bude hlasom ľudí zo Slovenska.

Urobí všetko preto, aby vždy reprezentoval národno-štátne záujmy Slovenska. Skonštatoval to na pondelkovej tlačovej konferencii k výsledkom sobotných volieb do europarlamentu.

“Strana Hlas-SD bude v Európskom parlamente pracovať predovšetkým na tom, aby sa európske inštitúcie vrátili naspäť Slovákom, aby európske inštitúcie zohľadňovali reálne potreby, záujmy a podmienky ľudí žijúcich na Slovensku,” povedal Ondruš a poďakoval sa voličom Hlasu-SD.

Ubezpečil, že ho ako europoslanca bude na Slovensku vidieť a počuť. Ako zástupca Hlasu-SD chce byť súčasťou frakcie socialisti a demokrati.

Mnohí voliči nepochopili, tvrdí o volebnom výsledku SNS Danko. Koalícia bude riešiť predsedu parlamentu v lete

Výsledok volieb mohol byť podľa predsedu Hlasu-SD Matúša Šutaja Eštoka pre stranu lepší. Myslí si, že voľby ovplyvnila situácia v súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Obavy ľudí o ďalší vývoj Slovenska podľa neho prekryli aj mnohé európske témy. Myslí si, že časť voličov jeho strany možno zo solidarity s Ficom odovzdala hlas Smeru-SD.

Hlas rešpektuje výsledky volieb, blahoželá víťazovi volieb Progresívnemu Slovensku (PS), ako aj všetkým zvoleným poslancom za Slovensko. Šutaj Eštok je rád, že sa do EP nedostali strany Demokrati, SaS či koalícia Za ľudí, Slovensko.

Predstavitelia týchto strán podľa neho prispeli výraznou mierou k polarizácii v spoločnosti. Šutaj Eštok očakáva od PS, že jeho europoslanci nebudú na pôde EP poškodzovať meno SR “vymyslenými príbehmi”. Ocenil vyššiu účasť a verí, že budúce eurovoľby skončia s ešte vyššou účasťou Slovákov.

Hlas-SD získal v eurovoľbách 7,18 percenta hlasov, v EP bude stranu zastupovať jeden europoslanec. Hlas-SD skončil vo voľbách na štvrtom mieste za PS, Smerom-SD a Republikou.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie