Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Opozícia sa zjednotila a volá Dolinkovú na koberček kvôli pandemickej zmluve: Necháva Kotlára riadiť rezort

“Slovensko si konaním poslanca Kotlára urobilo vo Svetovej zdravotníckej organizácii medzinárodnú hanbu. A nielen to, ale sú ohrozené aj životy a zdravie našich občanov v prípade ďalšej pandémie,” povedal poslanec KDH a bývalý štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura na spoločnej tlačovej konferencie opozičných strán PS, KDH a hnutia Slovensko.  Reagoval na fakt, že Slovensko […]
Menej ako 1 min. min.

“Slovensko si konaním poslanca Kotlára urobilo vo Svetovej zdravotníckej organizácii medzinárodnú hanbu. A nielen to, ale sú ohrozené aj životy a zdravie našich občanov v prípade ďalšej pandémie,” povedal poslanec KDH a bývalý štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura na spoločnej tlačovej konferencie opozičných strán PS, KDH a hnutia Slovensko. 

Reagoval na fakt, že Slovensko začiatkom júna na zasadnutí WHO ako jediná krajina zo 190 členov nepristúpilo ku medzinárodným zdravotníckym protokolom, označovaným ako nová pandemická zmluva. Stalo sa tak na základe stanoviska poslanca SNS Petra Kotlára, ktorý je splnomocnencom vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie covidu. 

Boli identifikované zásahy do ľudských práv a slobôd počas COVID-19, tvrdí Kotlár z SNS

Opozícia preto zvoláva mimoriadny zdravotnícky výbor, kde chce žiadať odpovede od ministerky Zuzany Dolinkovej, ktorá je nominantkou Hlasu. Zároveň chcú ministerku a vládu žiadať o zvrátenie situácie. Okrem Dolinkovej chcú tiež účasť Kotlára a viacerých odborníkov. Iniciatívu podporuje aj štvrtá opozičná strana SaS, ktorá sa na tlačovej konferencii nezúčastnila, lebo jej predstavitelia mali iné povinnosti.

Majerský: Nemôžem byť ticho

“Toto je niečo, čo je skutočne medzinárodnou hanbou a skutočne môže spôsobiť vážne problémy. Tieto medzinárodné zdravotnícke predpisy sú tu preto, aby sme vedeli zvládať lepšie budúce pandémie a to, že budúce pandémie môžu prísť, je jasné, je otázka len času, kedy to nastane. Všetko sa to udialo na základe písomného stanoviska pána Kotlára, ktorý mal poverenie vlády, že je povereným členom delegácie Slovenskej republiky,” priblížil Stachura.

O hanbe hovoria aj ďalší opoziční predstavitelia. Osobitné rozhorčenie vyjadril poslanec KDH František Majerský, ktorý ministerke Dolinkovej adresoval otázku, či sa nehanbí. Bývalý záchranár Majerský tvrdí, že Slovensko by bez zahraničnej pomoci pandémiu covidu nezvládlo.

Kotlár vláde navrhne udeliť covidovú amnestiu. Splnil Kaliňákovo zadanie z poľovníckej chaty, znie z PS

“Ja sa chcem spýtať pani ministerky, či jej nie je hanba, lebo mne hanba je. Zabudli sme naozaj, čo sa pred tromi rokmi dialo na Slovensku? Ja z úcty k mojim kolegom, záchranárom, sestrám, lekárom, ktorí zahynuli počas pandémie a zahynuli počas výkonu svojej práce, dneska nemôžeme byť ticho, naši kolegovia, záchranári, lekári, sestry, ktorí zahynuli v nemocniciach pri tom, ako sa nakazili,” povedal Majerský.

Vinia ministerku Dolinkovú

Poslanec PS Oskar Dvořák viní zo situácie Dolinkovú. “Necháva si riadiť rezort pánom Kotlárom, necháva si ničiť reputáciu pánom Kotlárom a dokonca sa nevie ani slovne, ani komunikačne zastať všetkých ľudí, ktorí tu vykonávajú dobrú prácu,” vyhlásil.

Polanec hnutia Slovensko a exminister zdravotníctva Marek Krajčí kritizuje Kotlára a označuje ho za zbabelca, pretože sa na zasadnutí WHO ani nezúčastnil. 

“Kotlár na medzinárodnej pôde nehrá absolútne žiadnu rolu. Pán Koltár sa aj stretol s nejakým predstaviteľmi Svetovej zdravotníckej organizácie, tí mu jasne povedali, že on nie je pre nich partner, to je dôležité si uvedomiť. Treba tlačiť na ministerku zdravotníctva pani Zuzanu Dolinkovú, ktorá všetky tieto veci umožňuje, podpisuje sa pod ne a bez nej by neboli možné,” zdôraznil Krajčí.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie