Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Orbán žiadal Erdogana o podporu svojej mierovej misie súvisiacej s Ukrajinou

Maďarský premiér Viktor Orbán rokoval v utorok vo Washingtone s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom o mierovej misii Maďarska súvisiacej s konfliktom na Ukrajine. Oznámil to Orbánov hovorca Bertalan Havasi, informuje agentúra MTI. VIDEO: Maďarský premiér Orbán navštívil Moskvu Orbán tureckého lídra požiadal, aby podporil maďarskú mierovú misiu, pričom poukázal na to, že Turecko je zatiaľ jedinou krajinou, […]
Menej ako 1 min. min.

Maďarský premiér Viktor Orbán rokoval v utorok vo Washingtone s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom o mierovej misii Maďarska súvisiacej s konfliktom na Ukrajine. Oznámil to Orbánov hovorca Bertalan Havasi, informuje agentúra MTI.

VIDEO: Maďarský premiér Orbán navštívil Moskvu

Orbán tureckého lídra požiadal, aby podporil maďarskú mierovú misiu, pričom poukázal na to, že Turecko je zatiaľ jedinou krajinou, ktorá bola úspešná ako sprostredkovateľ v rusko-ukrajinskej vojne, povedal Havasi.

Vo Washingtone sa v týchto dňoch koná samit lídrov NATO, na ktorom sa obaja lídri účastnia.

Maďarsko prevzala 1. júla predsedníctvo v Rade EÚ. Orbán deň na to vycestoval najskôr na Ukrajinu, kde sa stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským. Išlo o Orbánovu prvú návštevu Ukrajiny od začiatku ruskej invázie vo februári 2022.

Maďarsko nemá takú silu, aby sprostredkovalo mierové rokovania, vyhlásil český prezident Pavel

V piatok potom pricestoval do Moskvy, kde absolvoval stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Jeho cestu do Ruska skritizovali viacerí európski predstavitelia, pričom predseda Európskej rady Charles Michel uviedol, že maďarské rotujúce predsedníctvo nemá mandát rokovať s Ruskom v mene EÚ a bez Ukrajiny nemôžu prebiehať žiadne diskusie o nej.

Z Moskvy zamieril Orbán do Číny, pričom svoju cestu do Pekingu označil za “mierovú misiu 3.0”.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie