Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

“Otvára cestu k prímeriu.” Blanár víta rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN k situácii v Pásme Gazy

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) víta prijatie rezolúcie Bezpečnostnou radou Organizácie Spojených národov k situácii v pásme Gazy predloženej Spojenými štátmi americkými. Rezolúcia podľa neho otvára cestu k dosiahnutiu trvalého prímeria a prepusteniu všetkých zadržiavaných rukojemníkov. informoval  o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí. Blanár priblížil, že trvalým záujmom […]
Menej ako 1 min. min.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) víta prijatie rezolúcie Bezpečnostnou radou Organizácie Spojených národov k situácii v pásme Gazy predloženej Spojenými štátmi americkými. Rezolúcia podľa neho otvára cestu k dosiahnutiu trvalého prímeria a prepusteniu všetkých zadržiavaných rukojemníkov. informoval  o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Blanár priblížil, že trvalým záujmom Slovenska ostáva mier, stabilita a bezpečnosť v širšom regióne Blízkeho východu. “Slovenská diplomacia sa preto dlhodobo zasadzuje za riešenie aj tohto konfliktu dialógom a diplomatickou cestou.

Podporuje tiež silnejúce medzinárodné úsilie o riešenie konfliktu na Blízkom východe v podobe dvojštátneho riešenia, ktoré považujeme za jediné udržateľné východisko z desaťročia trvajúceho konfliktu a základ usporiadania budúcich vzťahov medzi Izraelom a Palestínou,” podotkol minister.

Slovenský rezort diplomacie priblížil, že ide o prvú rezolúciu prijatú Bezpečnostnou radou OSN, ktorá jasne vyjadrila podporu plánu na zastavenie bojov a postupné ukončenie ozbrojeného konfliktu medzi Izraelom a Hamasom v Pásme Gazy.

Bezpečnostná rada OSN v pondelok prijala rezolúciu predloženú Spojenými štátmi na podporu návrhu prímeria medzi Izraelom a palestínskym radikálnym hnutím Hamas, ktorý minulý týždeň predstavil americký prezident Joe Biden. Rusko sa hlasovania zdržalo.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie