Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ovládajú svet financií. Top 5 najväčších bánk sveta

Banky už dlhé desaťročia ovládajú svet financií a stali sa jedny z najvplyvnejších inštitúcií na svete. Mnohé finančné inštitúcie vlastnia aktíva v hodnote miliárd dolárov. Bankové holdingové spoločnosti zohrávajú významnú úlohu v globálnom bankovom prostredí. Tieto korporácie kontrolujú jednu alebo viacero bánk, ale samy sa nemusia nutne venovať bankovým činnostiam. Mnohé z najväčších bánk na […]
Menej ako 1 min. min.

Banky už dlhé desaťročia ovládajú svet financií a stali sa jedny z najvplyvnejších inštitúcií na svete. Mnohé finančné inštitúcie vlastnia aktíva v hodnote miliárd dolárov. Bankové holdingové spoločnosti zohrávajú významnú úlohu v globálnom bankovom prostredí. Tieto korporácie kontrolujú jednu alebo viacero bánk, ale samy sa nemusia nutne venovať bankovým činnostiam.

Mnohé z najväčších bánk na svete sú súčasťou väčších bankových holdingových spoločností. Táto štruktúra im umožňuje ponúkať rôzne finančné služby, vďaka čomu sú odolnejšie a konkurencieschopnejšie na globálnom trhu. V tomto článku sa však pozrieme na top 5 najväčších bánk na svete podľa trhovej kapitalizácie. A zrejme nikoho neprekvapí, že všetky sídlia v USA a Číne.

5 najväčších bánk na svete. Zdroj: CompaniesMarketCap

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

The post Ovládajú svet financií. Top 5 najväčších bánk sveta appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie