Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Pellegrini sa rozprával s Ficom: Predseda vlády unikol smrti len o vlások

Slovenský premiér Robert Fico unikol smrti len o vlások, stačilo, aby strely mierili o niekoľko centimetrov inam, je presvedčený budúci prezident Peter Pellegrini. Povedal to dnes popoludní novinárom po návšteve nemocnice v Banskej Bystrici, kde je Fico na jednotke intenzívnej starostlivosti. Premiér je stále vo veľmi vážnom stave, a preto s ním Pellegrini mohol hovoriť […]
Menej ako 1 min. min.

Slovenský premiér Robert Fico unikol smrti len o vlások, stačilo, aby strely mierili o niekoľko centimetrov inam, je presvedčený budúci prezident Peter Pellegrini. Povedal to dnes popoludní novinárom po návšteve nemocnice v Banskej Bystrici, kde je Fico na jednotke intenzívnej starostlivosti. Premiér je stále vo veľmi vážnom stave, a preto s ním Pellegrini mohol hovoriť iba niekoľko minút.

Bezpečnostný expert o atentáte: Zarazilo ma, že auto s Ficom sa hneď nepohlo. Únik videa je zásadné zlyhanie

“Bola to veľmi osobná diskusia o tom, ako sa cíti,” opísal Pellegrini krátky rozhovor s 59-ročným politikom, ktorého podľa svojich slov pozná vyše dvadsať rokov. “Bol veľmi, veľmi unavený. Takže nebolo možné s ním hovoriť dlhšie alebo o politických otázkach,” uviedol tiež.

“Pred pánom premiérom sú samozrejme asi najťažšie a najdôležitejšie dni, aby sa ukázalo, že všetko nakoniec bude postupovať tak, ako si prajeme,” poznamenal Pellegrini. Poďakoval lekárom, vďaka ktorým je podľa neho možné dúfať, že všetko dopadne dobre. Verí, že neprídu žiadne komplikácie.

Osamelý vlk, ktorý chodil na protivládne protesty. Šutaj Eštok povedal dôvody, prečo atentátnik útočil

Na občanov apeloval, aby sa zamysleli nad tým, čo sa v stredu stalo, a uvedomili si, že sme “na Slovensku prekročili jednu červenú čiaru”. “Predseda vlády Robert Fico unikol smrti len o vlások, stačilo, aby tá strelná rana, alebo niekoľko strelných rán bolo o niekoľko centimetrov na inom mieste a dnes by sme možno museli hovoriť o úplne iných veciach,” pokračoval.

Ľudia by podľa neho mali odmietnuť všetky prejavy násilia; chce, aby sa krajina vrátila do normálneho politického života.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie