Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

PODEĽME SA O VODU S PRÍRODOU

  Stačí tak málo – vtákom pripravme misku s vodou do tieňa, ideálne hlbokú asi 2 centimetre, aby sa v nej tie menšie neutopili. Nezabudnime vodu pravidelne vymieňať, aby bola čerstvá a čistá. Odmenia nás nečakaným divadlom – bežne sa v nej kúpu, nielen pijú.   Útvar verejnej zelene, údržby a čistenia mesta vynakladá veľké […]
Menej ako 1 min. min.

 

Stačí tak málo – vtákom pripravme misku s vodou do tieňa, ideálne hlbokú asi 2 centimetre, aby sa v nej tie menšie neutopili. Nezabudnime vodu pravidelne vymieňať, aby bola čerstvá a čistá. Odmenia nás nečakaným divadlom – bežne sa v nej kúpu, nielen pijú.

 

Útvar verejnej zelene, údržby a čistenia mesta vynakladá veľké úsilie, aby sme mali krásne mesto, avšak v týchto horúcich dňoch nestačí ani každodenné polievanie. Má k dispozícii dve multikáry. S ich pomocou každý deň polieva nielen kvety v mestských kvetináčoch, ale aj verejnú zeleň. Nedá sa však dostatočne poliať celé mesto.

 

Adoptujte si strom, záhon alebo krík vo svojom okolí, ktorému pravidelným polievaním v týchto horúčavách môžete zachrániť život a pomôžete tak aj faune, ktorá v ňom žije alebo sa skrýva pred pálivými lúčmi slnka. Každá kvapka pomôže. Ideálne ráno alebo večer.

 

Sme obyvatelia jedného mesta, spoločnej komunity, nestarajme sa len o to, čo máme za prahmi našich bytov alebo za vlastným plotom. Podeliť sa o pár litrov vody v týchto kritických horúčavách nie je pre nikoho problém, ak sa však zapoja mnohí, spolu je to pre prírodu veľká pomoc.

 

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie