Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Podnikatelia u našich susedov si budú môcť užívať odvodové prázdniny

Poľský prezident Andrzej Duda podpísal v pondelok zákon o tzv. odvodových prázdninách, ktorý umožní podnikateľom pozastaviť na jeden mesiac platby do fondov sociálneho poistenia. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA. Poľskí podnikatelia budú môcť využiť odvodové prázdniny Odvodové prázdniny budú môcť využiť podnikatelia, ktorí zamestnávajú najviac desať osôb a ktorých ročné príjmy […]
Menej ako 1 min. min.

Poľský prezident Andrzej Duda podpísal v pondelok zákon o tzv. odvodových prázdninách, ktorý umožní podnikateľom pozastaviť na jeden mesiac platby do fondov sociálneho poistenia. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Poľskí podnikatelia budú môcť využiť odvodové prázdniny

Odvodové prázdniny budú môcť využiť podnikatelia, ktorí zamestnávajú najviac desať osôb a ktorých ročné príjmy za posledné dva roky nepresiahli dva milióny eur.

Zaťaženie štátneho rozpočtu

Opatrenie zaťaží štátny rozpočet sumou približne 1,64 miliardy poľských zlotých (382 miliónov eur). Podnikatelia, ktorí úľavu využijú, nebudú musieť pozastaviť svoju činnosť.

 

Prezident Duda rovnako v pondelok podpísal aj zákon o príspevku na starostlivosť o dieťa pre rodičov, ktorí sa vracajú na trh práce. Rodičia, ktorí sa už vrátili do práce po materskej alebo otcovskej dovolenke, budú mať nárok na mesačný príspevok vo výške 1 500 poľských zlotých (350,60 eura) alebo 1 900 PLN v prípade detí so zdravotným postihnutím. Vyplácaný bude na každé dieťa do troch rokov.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

The post Podnikatelia u našich susedov si budú môcť užívať odvodové prázdniny appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie