Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Policista, který zaklekl dívku v Praze, odevzdal odznak. Za tvrdý útok mu hrozí i další trest

Z výtržnictví je obviněna i policistova kolegyně, která s ním byla u napadení. Může dostat až dvouletý trest. Ženu policie zprostila výkonu služby. „Po dodržení všech procesních postupů, zákonných lhůt, práv a povinností všech zúčastněných stran byl policista propuštěn ze služebního poměru a policistka byla zproštěna výkonu služby,“ uvedli na X policisté. MOHLO BY VÁS […]
Menej ako 1 min. min.

Z výtržnictví je obviněna i policistova kolegyně, která s ním byla u napadení. Může dostat až dvouletý trest. Ženu policie zprostila výkonu služby. „Po dodržení všech procesních postupů, zákonných lhůt, práv a povinností všech zúčastněných stran byl policista propuštěn ze služebního poměru a policistka byla zproštěna výkonu služby,“ uvedli na X policisté.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na pražském Andělu zemřel po pádu do kolejiště metra člověk. Část trasy B byla uzavřena

Napadení se podle deníku Blesk stalo 17. února v Nádražní ulici v Praze před nočním barem. Policista tam dorazil ve slavnostní uniformě z policejního plesu na Žofíně. Muž dívku napadl, za vlasy ji tahal po ulici a následně ji zaklekl. Údajně mu pomáhala i jeho přítelkyně, která podle webu rovněž pracuje u policie. Přihlížející lidé se policistu snažili zastavit, na místo pak dorazila hlídka. Muži podle Blesku naměřila policie 2,6 promile alkoholu v krvi, jeho přítelkyni 1,6 promile. Pro napadenou musela přijet sanitka.

Pražská policie jednání dvojice již dříve odsoudila a omluvila se za ně. „Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. I tak se omlouváme. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní,“ uvedla.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie