Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Poľnohospodárstvo v Únii je podľa Maďarska obeťou extrémnej zelenej ideológie

Záujmy poľnohospodárov by sa mali opäť dostať do centra pozornosti politiky Európskej únie, vyhlásil vo štvrtok maďarský minister poľnohospodárstva István Nagy a dodal, že táto otázka bude jednou z hlavných tém maďarského predsedníctva Únie v druhej polovici roka. Informujeme o tom na základe správy agentúry MTI. Príspevok poľnohospodárstva k úsiliu v boji proti klimatickým zmenám musí […]
Menej ako 1 min. min.

Záujmy poľnohospodárov by sa mali opäť dostať do centra pozornosti politiky Európskej únie, vyhlásil vo štvrtok maďarský minister poľnohospodárstva István Nagy a dodal, že táto otázka bude jednou z hlavných tém maďarského predsedníctva Únie v druhej polovici roka. Informujeme o tom na základe správy agentúry MTI.

Príspevok poľnohospodárstva k úsiliu v boji proti klimatickým zmenám musí zohľadniť skutočnosť, že “európski farmári zaručujú bezpečnosť dodávok potravín a zabezpečujú základné verejné služby pre všetkých občanov spoločenstva”, citovalo ministerstvo Nagya po rokovaniach s Januszom Wojciechowským, európskym komisárom pre poľnohospodárstvo.

“Potravinová suverenita sa musí stať súčasťou strategickej suverenity Únie,” zdôrazni maďarský minister. Poľnohospodársky sektor sa podľa neho musí zbaviť “extrémnej” zelenej ideológie, ktorá mu bola v posledných rokoch nanútená.

“Nemôže byť väčšia urážka európskych poľnohospodárov ako tvrdenie, že sú najviac zodpovední za zmenu klímy,” uzavrel Nagy.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie